Beşiktaş -quaresma Kimdir

'Spor Gündemi' forumunda Dark tarafından 19 Haziran 2010 tarihinde açılan konu


 1. quaresma resimleri,
  quaresma kimdir,
  Beşiktaş quaresma

  Tam adı: Ricardo Anderade QUARESMA - Doğum tarihi: 26 Eylül 1983 - Doğum yeri: Lizbon, Portekiz - Boyu: 1. 80 - Takma adı: o cigano (çingene) ve mustang - Mevkii: orta saha,sol kanat,sağ kanat - Kulüp Bilgileri Bulunduğu kulüp: FC Porto - Numarası: 7

  Ricardo Andrade Quaresma (doğum. 26 Eylül 1983 Lizbon, Portekiz) Porto ve Portekiz Milli Futbol Takımı'nın orta sahasında oynayan futbolcu.

  Lakabı Mustang ve O Cigano (Çingene) 'dir. Mustang lakabı eski antrenörü Laszlo Bölöni tafarından verilmiştir. Quaresma genellikle vatandaşı Cristiano Ronaldo ile aynı pozisyonları, oyun stilleri ve hızları nedeiyle karşılaştırmaya tutulmaktadır. Çoğunlukla sağ kanatta oynayan sağ ayaklı futbolcu, ileri uç oyuncusu olarak da görev yapabilmektedir.

  Sporting Lizbon'un altyapısında yetişmiş, daha sonra 2003 yılında FC Barcelona'da oynamıştır. Barcelona'da uzun bir sakatlık dönemine girice genç Quaresma'yı gönderildi. Tekrar Portekiz'e döndü ve Sportin Lisbon'un ezeli rakibi olan Porto'yla sözleşme imzaladı. Burada hem Porto, hem de Portekiz Milli Futbol Takımı'nda oynamaktadır. 2006-2007 sezonu en formda olduğu sezondur. Porto'da sahaya çıktığı 87 maçta 16 gol atmayı başarmıştır. Değişik vuruş stilleri ve müthiş golleriyle bilinir. 2003 yılından bu yana Portekiz Milli Futbol Takımı'nın formasını giymektedir. Porto'nun şampiyonluğunda önemli rol sahibidir.

  quaresma Fotoğrafları

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
    2. Cevap: quaresma Resimleri

  Dünya Yıldızı Adam Adamın Bir Hareketleri Var İleride Paylaşacağım..