Beşikdüzü Haritası

'Türkiyem' forumunda Masal tarafından 9 Eyl 2012 tarihinde açılan konu

 1. Beşikdüzü Harita Bilgileri


  Trabzon Beşikdüzü Haritası


  [MAP]Beşikdüzü, Türkiye[/MAP]


  Kısaca Beşikdüzü: 1894ten itibaren Trabzon merkez ilçeye bağlı olarak gelişmesini sürdürür. Bu yapı 1914 yılına kadar sürer. 1914 yılında Şarlı ve Şalpazarı bucakları bütünüyle Vakfıkebire(Büyükliman) bağlanır. 1922'de bucak kimliğini kaybederek Vakfıkebirle bütünleştirilen ilçemiz, dört ay kadar sonra Akhisar adıyla yeniden bucak kimliğini kazanır. Ancak, Akhisar adının öteki kasaba ve köy adlarıyla benzerliği karışıklığa neden olur.

  Trabzon'un ilçeleri arasında merkez nüfusu olarak Akçaabat ve Vakfıkebir'den sonra 3. sırada yer alır. İlçe merkezinin nüfusu ilçe olduğundan beri iki kat artmıştır.genel eğilim olarak merkez nufusu en hızlı artarak gelişen ilçedir. 2000 yılı nüfus sayımına göre; ilçe merkezinde yaklaşık 29.000, köylerinde ise (25 köy) yaklaşık 18.000 kişi yaşamaktadır.

  Beşikdüzü Belediyesi, Türkelli Belediyesi(Oğuz) ve Yeşilköy (Abdallı) Belediyesi olmak üzere üç belediyesi vardır. Halk balıkçılık, fındık ve ormancılık içinde yoğunlaşmıştır ve halk genellikle geçimini bu üç sektörden sağlar.


  [​IMG]
   
Yükleniyor...