Bergüzar Korel biyografisi, Bergüzar Korel hayatı

'Biyografi' forumunda HazaN tarafından 10 Ağustos 2010 tarihinde açılan konu


 1. Bergüzar Korelin hayat hikayesi
  Bergüzar Korel kimdir
  Bergüzar Korel hakkında bilgi

  [​IMG]

  Şu sıralar "Bitmeyen Şarkı" isimli dizinin çekimleri için kamera karşısına geçen Bergüzar Korel dizide oğlunu arayan bir pavyon şarkıcısını canlandırıyor.

  2 Eylül 1982 İstanbul doğumlu olan Bergüzar Gökçe Korelin Babası ünlü oyuncu Tanju Korel annesi ise Hülya Darcandır. Bergüzar Gökçe Korelin Zeynep isminde 1 Mart 1975 İstanbul doğumlu birde kardeşi bulunmaktadır. Bergüzar Gökçe Korel, Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro bölümü mezunudur. Bergüzarın isminin ingilizce çevirisi ise “Keepsakedir.

  Oyunculuğa kendi isteğiyle başlayan Bergüzar Gökçe Korele babası çok destek verdi. Oyunculuk ile tanışması lise yıllarında tiyatro üzerine bir iki çalışması ile oldu.

  Bergüzar Gökçe Korel “Sihirli Anahtar oyunculuk ajansına bağlı olarak çalışıyor.

  Bergüzar Korel ilk oyunculuk deneyinimi, annesi Hülya Darcan ve babası Tanju Korelin hem yapımcılığını üstlendikleri hemde oynadıkları TRTde yayınlanan “Zeytin Dalı isimli TV dizisinde yaşadı.

  İkinci oyunculuk deneyiminde ise, senaryosunu babası Tanju Korelin yazdığı “Kırık Kanatlar dizisinde oynadı. Daha sonra “Şen Olasın Ürgüp isimli televizyon için yapılmış filmde oynadı.

  Bergüzarın Kurtlar Vadisi Irak filminde oynama öyküsü ise hayli ilginç. Filmde oynama teklifini, babası hastanede hayata gözlerini kapamadan iki dakika önce gelen telefonla almış. Babası Tanju Korel 21 Eylül 2005 tarihinde akciğer kanseri sebebiyle yaşamını yitirdi. Annesi, “Baban bu görüşmeye gitmeni isterdi diyerek, görüşmeye gitmeye ikna etti.

  Oyunculuk Kariyeri
  Binbir Gece, TV dizisi, 2006 [ Halit Ergenç - Tardu Flordun ]
  Kurtlar Vadisi Irak, Sinema filmi, 2006 [ Necati Şaşmaz - Billy Zane - Gürkan Uygun - Kenan Çoban - Erhan Ufak ]
  Şen Olasın Ürgüp, TV filmi
  Kırık Kanatlar, TV dizisi
  Zeytin Dalı, TV dizisi, 2005