Beren Saat hayatı Kısaca

'Resimli Konular' forumunda Gazel tarafından 31 Eki 2008 tarihinde açılan konu

 1. Oyuncu Beren Saat 26 Şubat 1984 Gümüşhane dünyaya gelmiş olan sevilen dizi oyuncusudur . Beren Saat Gümüşhaneli oyuncu beren saat babasının mesleğinden dolayı Ankarada yaşadı ve Lise eğitimini Ted Ankara Kolejinde tamamladı. Daha sonra ise Başkenti Üniversitesi’nde işletme konusunda ihtisas yaparken Türkiye’nin Yıldızları isimli , aktör ve aktris yetiştirip hafta sonu performanslarını değerlendiren yarışma programına katıldı .


  Beren Saat Bu programla beraber yıldızı parladı . Yarışma programının kadrosunda yer alan Tomris Giritlioğlu’nun kardeşi , ona Beren’den söz edince tv dizilerinin aranan yüzlerinden biri haline geldi . İlk başrolünü Aşka Sürgün dizisinde oynayan oyuncu sonradan bir aşama dizisi kalan Hatırla Sevgili’de 2. başrolünü sergiledi . En şimdi ve hala daha devamı eden Halid Ziya Uşaklıgil´in eserinden uyarlanan Aşk-ı Memnu da oynamaktadir . Bu dizide Bihter karakterini canlandırmaktadır .

  Beren Saat Dizide Kıvanç Tatlıtuğ’un canlandırdığı Behlül karakteri ile yasak aşk yaşaması büyük alaka görmüştür . Aşk-ı Memnu’daki rolü yardımıyla Türkiye’nin en fenomen oyuncuları aralarında kendine yer bulmuştur . Beren Saat’in İlk sinema deneyimi Güz Sancısı kalan Saat , Tomris Giritlioglu ile tanıştığından dolayı oyun amaçlı teklif aldı ve bir kaç senedir bu filmin çekilmesini beklediğinden dolayı filme uzunca birsüre hazırlandı
  Beren Saat resimleri

  beren-saat965. beren-saat.8. beren-saat. beren-saat6. beren-saat9.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 14 Ağu 2014