Bereket Duaları Nelerdir

'Dualar ve Faziletleri' forumunda Yasemin tarafından 2 Eki 2013 tarihinde açılan konu


 1. Bereket için okunan birçok dua vardır bu dualardan bazılarını sizlerle sayfamızda paylaşacağız.Bereket için rızkın bolluğu için aşağıdaki Bereket dualarından dilediğinizi okuyabilirsiniz.Cenabı Allah'aevinizin işyerinizin ve kazancınızın bol bereketli olması için dua edebilirsiniz.

  Bereket Duası Okunuşu

  Yâ Allahu, ya Rabbi, ya Hayyü, ya Kayyûmü, Yâ Zel Celali ve ikram. Es'elüke bismikel azimil-a'zami, enterzukanî helâlen tayyiben. Allahümme in kâne rızkunâ fissemâi enzilhu, ve in kâne fil ardi ezhirhu ve in kane ba'iden karribhu, ve in kâne kâriben yessirhü, ve in kâne kalîlen kessirhü ve in kâne kesîren ihfazhü bilbereketi..

  Bereket Duası Anlamı


  Ya Allah, Ya Rab, ya Hayyü ya Kayyum. Ya Zel Celali vel- İkram. Yüceler yücesi olan isminin hakkı için senden isterim. Bana helâl rızık ver. Allah'ım, eğer rızkımız semada ise onu indir. Eğer yerde ise onu çıkar. Uzakta ise onu yaklaştır. Yakın ise kolaylaştır. Az ise çoğalt. Çok ise onu bereketlendir.


  [IMGALT=https://forumdas.net/upl/uploads/bereket-duasi-53810.jpg]bereket-duasi-53810[/IMGALT]

  Yarabbi! Kazancımıza bereket ihsan eyle, helalinden en verimli ve üretken bir şekilde çalışıp çok kazanabilmeyi nasip eyle!

  Yarabbi! Elde edeceğimiz mal ve serveti israf etmeden, senin razı olacağın yerlere kendimiz, ailemiz ve insanlık için en hayırlı şekilde değerlendirebilmeyi nasip eyle!

  Yarabbi! Menkul ve gayrimenkullerimizi, işyerimizi, malımızı, canımızı her türlü afetten, yangından, soygun ve benzeri tehlikelerden muhafaza eyle!

  Allahım! Bizlere kazançta helal bilinci ve Kul hakkı duyarlılığı ihsan eyle! Özellikle malımızı, servetimizi, canımızı rızana uygun olarak değerlendirip, bunlarla ebedî mutluluk olan ahiret mutluluğunu elde edebilmeyi bizlere nasip ve müyesser eyle!