Belge kurtarma

'Etüt Merkezi' forumunda YAREN tarafından 31 Mar 2011 tarihinde açılan konu

 1. word belgesi yazarken PC otomatik güncelleme yapıp kendini kapatıp açtı. bu sırada henüz kaydetmediğim yazılar kayboldu. otomatik kurtarma çıktı. ama farklı kaydete cevap vermedi. ne yapmam gerekir.

  Office uygulamalarının tam da belgeyi kaydetmek istediğinizde çökmesi gibi bir durumla daha önce de karşılaştıysanız; bu durumda söz konusu uygulamayı Görev Yöneticisi üzerinden sonlandırmanız gerekebilir.

  Geçerli Uygulamalar:

  Microsoft Word XP

  Uygulama, çökme neticesinde sonlandırılmak zorunda kaldığında bir sonraki başlangıçta en güncel güvenlik kopyasını yeniden oluşturmayı dener. Bu sayede yalnızca maksimum son on dakika içerisinde yaptığınız değişiklikleri kaybedeceksiniz. Tabii Araçlar / Seçenekler / Kaydet sekmesinde Otomatik Kurtarma Bilgilerini Kaydetme Sıklığı alanındaki standart ayarı değiştirmeniz şartıyla.

  Uygulamaya ait pencereye herhangi bir nedenle erişilemediğinde ve artık sonlandırılması gerektiğinde Microsoft Office Uygulama Kurtarma adlı araçtan yardım alabilirsiniz. Söz konusu araçla uygulamayı Görev Yöneticisi üzerinden sonlandırdığınızda kaydedeceğiniz verileri de kurtarabilirsiniz.

  Başlat / Tüm Programlar / Microsoft Office / Microsoft Office Araçları menüsündeki Microsoft Office Uygulama Kurtarma'ya tıklayarak aracı çalıştırın İlgili uygulamayı işaretledikten sonra Uygulamayı Kurtar'a tıklayın. Bu komut, uygulamanın yeniden başlatılmasını sağlayacak. Aynı anda da belge kurtarma mekanizması devreye girecek.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 10 Ağu 2014
Yükleniyor...