Bekir Ünlüataer Kimdir, Resimleri

'Biyografi' forumunda Masal tarafından 22 Tem 2012 tarihinde açılan konu

 1. Bekir Ünlüataer Hakkında Bilgi


  Bekir Ünlüataer Biyografisi  Bekir Ünlüataer Nilgün Belgün'ün kendisinden 20 yaş küçük genç sevgilisi, TRT Sanatçısı


  1976 yılında Istanbulda doğdu.İlk ve orta öğrenimini babasının görevi nedeniyle Nevşehirde tamamlayan sanatçı 1990 yılında ailesiyle birlikte İstanbula yerleşerek Lise eğitimine başladı. 1992 yılında Üsküdar Musiki Cemiyetine girdi.Burada 4 yıl cemiyetin kıymetli hocalarından repertuar,usül,nazariyat, solfej ve musiki edebiyatı dersleri aldı.1994 yılında Müjdat Gezen Sanat Merkezinde Melehat Pars ve Tanburi Sadun Aksütten repertuar ve Süheyla Altmışdörtten de Türk Müziği,solfej ve nazariyet dersleri aldı.

  1996-1997 yįllarįnda TRT Gençlik Korosunda Tenör olarak yer aldį.1997 yįlįnda İ.T.Ü Türk Musikisi Devlet Konservatuarı sınavlarına girdi.

  1999 yılında TRT kurumunun açmış olduğu ses yarışmasında İstanbul Bölge Birincisi oldu. Aynı yıl okuldaki eğitimi ile birlikte TRT İstanbul Radyosunda konser ve cd çalışmalarında görev aldı.2003 yılında Konservatuar dan mezun oldu.2005 yılında TRT nin düzenlemiş olduğu “Alaturka Beste Yarışmasında seslendirdiği eser birinci oldu.

  2005 yılında kurulan CRR türk Müziĝi topluluĝu ile sayısız konserler veren sanatçı halen TRT Radyo ve televizyonları olmak üzere yurtiçi ve yurtdışında konserlerine devam etmektedir.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]