Bekir Ünlüataer Kimdir, Resimleri

'Biyografi' forumunda Masal tarafından 22 Temmuz 2012 tarihinde açılan konu


 1. Bekir Ünlüataer Hakkında Bilgi


  Bekir Ünlüataer Biyografisi  Bekir Ünlüataer Nilgün Belgün'ün kendisinden 20 yaş küçük genç sevgilisi, TRT Sanatçısı


  1976 yılında Istanbul’da doğdu.İlk ve orta öğrenimini babasının görevi nedeniyle Nevşehir’de tamamlayan sanatçı 1990 yılında ailesiyle birlikte İstanbul’a yerleşerek Lise eğitimine başladı. 1992 yılında Üsküdar Musiki Cemiyeti’ne girdi.Burada 4 yıl cemiyet’in kıymetli hocalarından repertuar,usül,nazariyat, solfej ve musiki edebiyatı dersleri aldı.1994 yılında Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde Melehat Pars ve Tanburi Sadun Aksüt’ten repertuar ve Süheyla Altmışdört’ten de Türk Müziği,solfej ve nazariyet dersleri aldı.

  1996-1997 yįllarįnda TRT Gençlik Korosu’nda Tenör olarak yer aldį.1997 yįlįnda İ.T.Ü Türk Musikisi Devlet Konservatuarı sınavlarına girdi.

  1999 yılında TRT kurumunun açmış olduğu ses yarışmasında İstanbul Bölge Birinci’si oldu. Aynı yıl okuldaki eğitimi ile birlikte TRT İstanbul Radyosu’nda konser ve cd çalışmalarında görev aldı.2003 yılında Konservatuar dan mezun oldu.2005 yılında TRT nin düzenlemiş olduğu “Alaturka Beste Yarışması”nda seslendirdiği eser birinci oldu.

  2005 yılında kurulan CRR türk Müziĝi topluluĝu ile sayısız konserler veren sanatçı halen TRT Radyo ve televizyonları olmak üzere yurtiçi ve yurtdışında konserlerine devam etmektedir.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   


Yükleniyor...