Bekir Sadak Kimdir Kısaca

'Biyografi' forumunda EyLüL tarafından 10 Tem 2012 tarihinde açılan konu

 1. Bekir Sadak Kimdir  Bekir Sadak Kısaca Hayatı

  Sadak 1920 yılında bir zamanlar Osmanlı Devletinin merkezlerinden biri olan Üsküpte doğdu. İlk öğrenimini Yahya Paşa Okulu ve orta öğrenimini yörenin en ileri gelen ve resmi adı Yüksek İslam Okulu olan Meddah medresesinde Türkçe olarak tamamladı. Bu medresede, Üsküpün önde gelen din alimlerinden olan Ataullah Efendi ve Fettah Rauf Efendi gibi isimlerden icazet aldı.

  Bekir Sadak Yüksek öğrenimi için Zagrebe giderek 1944 yılında Hukuk Fakültesine kaydını yaptırdı. Ancak araya giren savaş yılları nedeniyle bölünen ve uzayan eğitimini 1956 yılında tamamlayarak avukat olarak mezun oldu.

  Bekir Sadak Zamanın Yugoslavyasının komünist ve baskıcı rejiminden soğumuş olan Bekir Sadak, 1955 yılında gelen ailesini müteakip, 1957 yılınının 12 Martında zaten anavatan olarak gördüğü Türkiyeye eşiyle birlikte göç
  etti.

  Bekir Sadak 5 Temmuz 1993 te kalp yetmezliği nedeniyle vefat eden Bekir Sadak,birçok gazete ve TV kanalının da katıldığı cenaze töreniyle Silivrikapı mezarlığında toprağa verilmiştir. Allah rahmet eylesin.
   
Yükleniyor...