Behzat Ç'ye Rekor Ceza

'Popüler Diziler' forumunda zamaneanne tarafından 22 Haziran 2012 tarihinde açılan konu


 1. RTÜK'ten Behzat Ç'ye Ceza Yağdı  Behzat Ç'ye Rekor Ceza  RTÜKten Behzat Ç.ye 273 bin lira ceza geldi.Bir Ankara Polisiyesi-Behzat Ç. dizisi nedeniyle Star Televizyonuna 273 bin 170 TL ceza geldi. RTÜK, Behzat Ç. dizisine “Radyo ve televizyon yayın hizmetlerinde, çocuk ve gençlerin fiziksel, zihinsel veya ahlaki gelişimine zarar verebilecek türde içerik taşıyan programlar bunların izleyebileceği zaman dilimlerinde ve koruyucu sembol kullanılmadan yayınlanamaz hükmünü ihlal ettiği gerekçesiyle 273 bin 170 TL para cezası uyguladı.

  Ankara'da bir söyleşiye katılan Behzat Ç., Erdal Beşikçioğlu, konuyla ilgili şunları söyledi:

  "Parayı Öder Konuşuruz"

  “273 bin TLyi öder konuşmaya devam ederiz. Dizinin üçüncü sezonunda derin devlet vurgusu olacak. Behzat Başkomiser, ortaya çıkan annesi ve Ercüment Çözer ekseninde öldürülen Türkiye Cumhuriyeti savcısının katilinin peşine düşecek. Savcının katilini bulmak için her yol mübah anlayışıyla hareket edecek. O katil bir şekilde bulunacak.

  'Polis örnek almış olabilir'

  Tiyatrocu Beşikçioğlu, İstanbulda Polis memurlarının bir vatandaşı dövmesi konusunda “Polisler Behzat Ç.yi örnek almış olabilir mi? sorusu üzerine şunları söyledi:

  “Bir dizi karakterinin hayatını kaybetmesi sonrasında helvasını kavuran bir toplumda yaşıyoruz. Devletin yetki verdiği memur da bu toplumdan çıkıyor. Aynı toplumdan olduğuna göre Polis diziden etkilenmiş olabilir.