Bedava internet Dönemi Başlıyor

'Güncel Bilgiler' forumunda Eylem tarafından 16 Mayıs 2016 tarihinde açılan konu

 1. Eylem

  Eylem Site Yetkilisi


  Bedava internet Dönemi Başlıyor

  [​IMG]


  Konunun başlığına bakınca yok artık bu tamamen hayal demeyin çünkü bu haber hayal olmaktan çıktı proje aşamasında.

  İnternetin etrafımızı sarıp sarmaladığı şu günlerde interneti olmayan ev kalmasın ve herkes internetten faydalansın diye yoksul ailelere Bedava internet projesinin çok yakında hayata geçirilmesi planlanıyor.

  Hem çocukları ve gençleri internet kafelerden kurtarmayı hemde internet kullanımını yaygınlaştırmayı hedefleyen bu proje önümüzdeki günlerde yasalaşacak.

  Belli bir gelirin altındaki ailelere internet erişim paketi sunulacak. Kadınlar ve çocuklar bu sayede internetten hem ücretsiz hem de zahmetsiz bir şekilde yararlanabilecek. Çocuklar internet kafelerden uzak duracak ve buna bağlı olarak da kötü alışkanlıklara bulaşmayacaklar.

  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, katıldığı bir toplantıda yaptığı konuşmada bu müjdeyi vererek pek çok yoksul aileye umut ışığı yaktı. Konuşmasında “Tespit ettiğimiz belli bir gelirin altındaki ailelere internet erişim paketi sunuyoruz. Bu korumalı aile internet paketi olacak. Bu ailelere devlet, sivil toplum olarak tablet, bilgisayar veriyoruz. Bu çerçevede çocuklarımızı internet kafelerden koruyacağız.” dedi.