Bebeklerinizi kanser riskinden koruyun

'Sağlıklı Yaşam' forumunda Destina tarafından 3 Mayıs 2009 tarihinde açılan konu


 1. Temizlik için kullanılan ıslak mendillerdeki bazı maddeler kansere davetiye çıkarıyor.Ucuza kaçarken hem soyulma hem hastalık riski var.
  Ekonomiye büyük darbe vuran ve insan sağlığını tehlikeye atan ‘merdivenaltı üretim’ ıslak mendil sektörünü de tehdit ediyor.

  Miray Kozmetik Yönetim Kurulu Başkanı Seyfettin Ünler sektörde yaşanan sıkıntıyı “Markette satılan ıslak mendil paketlerinin üzerinde 72 adet olduğu yazar. Biz tek tek sayıyoruz bazılarının içinden 50 tane çıkıyor.” sözleriyle dile getirdi. Islak mendillerin bir standardı bulunmadığına dikkat çeken Ünler ucuza satılanlarının küçültüldüğüne ve makinede iki taraflı kıvrım yapılarak paketin hacimli gösterildiğine dikkat çekti.

  Bu firmaların mendilleri ebat olarak küçültmekle yüzde 20 kâr ettiğini açıklayan Ünler makinelerin ayarlarıyla oynayıp mendilleri kabarttıklarını ve içine de bol su koyduklarını söyledi.

  Merdivenaltı firmaların en büyük oyunu mendillerin imalatında kullandıkları hammaddelerde oynadığını anlatan Seyfettin Ünler “Biz ürünlerimizde phenylcarbinol methylchloroisothiazoline ve methylisothiazolinone gibi çok pahalı koruyucular kullanıyoruz.

  Bazı firmalar ise daha hesaplı olduğundan çamaşır suyu veya alkolü tercih ediyor. Kullandıkları halde etikete ‘alkolsüz’ yazanlar da var. Daha kötüsükanserojen madde içeren metil alkol kullanıyorlar.” diyerek sektördeki tehlikeye dikkat çekti.
   


Similar Threads: Bebeklerinizi kanser
Forum Başlık Tarih
Sağlıklı Yaşam Kansere Bitkisel Çözüm Ardıç Tohumu 8 Aralık 2012
Sağlıklı Yaşam Kolon Kanseri Neden Olur? 11 Eylül 2013
Sağlıklı Yaşam Mehmet Ali Birand'ın Hastalığı Pankreas Kanseri Nedir Belirtileri Nelerdir? 20 Ocak 2013
Sağlıklı Yaşam Akciğer Kanseri İçin Bitkisel Tedavi 5 Temmuz 2012
Sağlıklı Yaşam Akciğer Kanseri Genetik mi 5 Temmuz 2012