Bebeklerde Faranjit Neden Olur

'Bebek Bakımı' forumunda Yasemin tarafından 25 Ocak 2013 tarihinde açılan konu


  1. Bebekler Neden Faranjit Olur


    Tüm annelerin korkulu rüyasıdır bebeklerinin hasta olması ciddi hastalıklar olmadığı sürece soğuk kanlı davranıp bir an önce bebeğinizin gerekli olan tedavisini yaptırıp yine sağlığına kavuşmasında yardımcı olmalısınız. Bir anne için gerçekten zor bir durum bebeğin hasta olması çok iyi biliyorum.Faranjit bebeklerde çok ciddi şikayetlerle beliriyor.Bu ciddi hastalık bebeklerde yüksek ateş ve huzurlukla kendini belli ediyor.

    Çok önemli bir rahatsılık olan Faranjit Bebeklerde bir an önce önlem alınmassa daha ciddi kronik bazı hastalıklara neden olabiliyor Faranjit iltihaplı bir hastalıktır.Faranjit Ateş vücut ısısının normal sınırların üzerine çıkması olarak açıklanabilir bir bakıma vücudun bir savunma mekanizması olarak görülür.

    Faranjit Bebeklerde çoğu zaman enfeksiyonlara bağlı olarak ortaya çıkar, fakat daha seyrek olarak başka nedenlere de bağlı olabilir. Ateş ölçümünün yapıldığı vücut bölgesine göre normal ısı değerlerinden oldukça farklılıklar görülür.Özenli bir tedavi ile Faranjit bebeklerde ciddi hastalıklara neden olmadan geçiştirilebilir..
     


Similar Threads: Bebeklerde Faranjit
Forum Başlık Tarih
Bebek Bakımı Bebeklerde alerji yapan gıdalar 20 Ocak 2016
Bebek Bakımı Bebeklerde pişik nasıl geçer? tedavisi 19 Ocak 2016
Bebek Bakımı Bebeklerde Gaz sancısı ve Kabızlık 16 Eylül 2014
Bebek Bakımı Bebeklerde Gaz Ve Kabızlık Nasıl Tedavisi Edilir 10 Mart 2013
Bebek Bakımı Bebeklerde Ev Tozu Alerjisi 16 Ocak 2013