Bebeklerde Cilt Kuruması Nedenleri

'Kadınların Dünyası' forumunda Yasemin tarafından 13 Mart 2013 tarihinde açılan konu


 1. [​IMG]  Annelerin sık sık karşılaştıkları sorunlardan birisidir bebeklerde görülen cilt kuruluğu her ne kadar nemlendirici krem yağ kullanılırsa kullanılsın bazen bu cilt kuruluğunun önüne geçilemiyor.Yazımızda bebeklerdeki cilt kuruşuğunun nedenlerini öğreneceğiz.Bebeklerde görülen cilt kurumasının asıl nedeni nedir cilt kurumasının altında yatan sebebler nelerdir?

  Bebekler Uzun süre banyo yaptırıldıklarında hassas cildinde kurumalar görülebilir. Bu nedenle banyo süresi mümkün oldukça kısa tutulmalı.

  Ayrıca Bebeğinizi banyoda çok sıcak su ile değil, ılık su ile yıkamalısınız. Bebeğinizi banyo yaptırırken kullandığınız sabun ve şampuanlarda cilt kurumalarına neden olmaktadır.Bebeğinizi Yıkarken doğal ürünler tercihleriniz olsun. Kokulu olan sabunlarda bulunan katkı maddeleri cilt kurumasına neden olur.

  Bebeğinizi banyodan çıkarttıktan sonra hemen kurulanmalıdır. Bebeğinizi kuruladıktan sonra bebek için en uygun olan nemlendirici bakım ürünlerinden kullanabilirsiniz.

  Özellikle Hava bebeklerin cilt kuruluğuna neden olan etkenler arasındadır. Bu yüzden Evinizi mümkün olduğunca havalandırmalısınız, yada havayı temizleyen ve nemlendiren bir filtre kullanmalısınız.