Bebeklerde Cilt Kuruluğu Neden Olur

'Bebek Bakımı' forumunda EyLüL tarafından 7 Oca 2013 tarihinde açılan konu

  1. Bebeklerde Cilt Kuruluğu Nedenleri    Bebekler Uzun süre banyo yaptırılırsa ciltlerinde kurumalar görülebilir. Bu nedenle bebeğinizin banyo süresi mümkün oldukça kısa tutulmalısınız.Bebeğinizi banyoda çok sıcak su ile değil, ılık su ile yıkamalısınız.

    [​IMG]

    Bebeğinizi banyo ettirirken kullandığınız sabun ve şampuanlarda cilt kurumalarına neden olmaktadır. Yıkarken doğal ürünler tercihleriniz olsun. Kokulu olan sabunlarda bulunan katkı maddeleri cilt kurumasına neden olur.Bebekler banyodan çıkarıldıkları gibi kurulanmalıdır. Bebeğinizi kuruladıktan sonra bebek için uygun olan nemlendiriciler kullanabilirsiniz.Hava da bebeklerin cilt kuruluğuna neden olan etkenler arasındadır.

    Bebeklerimizin cildi kurumaya çok müsaittir çünkü ilk aylarda yağ ve nem dengeleri ve üretimi henüz tam kıvama gelmemiştir. Bu nedenle kuru cilt için bebeklerimizin cildini nemlendirelim ve yağlayalım. İsilik ise bebek cildinin ısınması ve ardından uygun bir şekilde terleyememesinden kaynaklanır. Bu durumda en önemli şey önlemdir ve bebek çok giydirilmemeli.Oluştuktan sonraysa sıvı pudra tavsiye ederim. Bebeklerin ve Hasta Çocuk Mamur Gök Uzmanı Dr. Bebeğinizin cildi son derece hassastır ve o hassas cildinin bakımını siz anne ve babalar yapacaksınız.