Bebekler Ne Zaman Yürür?

'Bebek Bakımı' forumunda EyLüL tarafından 15 Ocak 2012 tarihinde açılan konu


 1. Bebekler Ne Zaman Yürürler
  Bebekler Ne Zaman Yürümeye Başlar

  Sevgili Anneler ve Babalar bebeklerinin ne zaman yürüyeceğini merak ederler bu konuda sizlere kısa bilgi sunuyoruz..Anne ve babaların heyecanla bekledikleri anlardan biri bebeklerin emekleme ve yürüme dönemleridir.

  Bebekler Beşinci aydan itibaren koltuk altından tutulursa ayakları üstünde dikilebilir. Yedinci ayda destekle bir yere tutunarak kısa süre ayakta durabilir. Sekizinci aydan itibaren destekle dikilir. Tek elinden tutulursa kısa süre ayakta dikilebilir.

  Dokuzuncu aydan itibaren sırayalabilir yani bir yere tutunarak yan yana adım atar

  Onuncu aydan itibaren koltuk altından veya iki elinden tutularak öne doğru adım atar

  Bir yaşından itibaren yürümeye başlar. Ancak dokuzunda aydan itibaren yürümeye başlayan bebekler olduğu gibi on beşinci ayda kadar yürüyemeyen çocuklarda vardır. Bazı çocuklar temkinlidir. Kendini güvende hissedinceye kadar yürüyemezler eklem bağları gevşek olan çocuklarda yaşıtlardından daha geç ayağa kalkıp yürüyemeye başlayabilir.

  Bazı bebekler biranda ayağa kalkar Başlangıçta belirtildiği gibi beşinci aydan itibaren emekleyebilen yedinci aydan itibaren sıralaybilen ve dokuzuncu aydan itibaren yüyüebilen bebekler olduğu gibi on birinci aya kadar ayaklarının üstüne bile basmak istemeyen bebekler vardır. Bu bebekler biranda ayağa kalkıp sıralayabilirler.

  [​IMG]