Bebek Örgü Süveter Yapılışı

'El Becerileri' forumunda EyLüL tarafından 6 Aralık 2011 tarihinde açılan konu


 1. Bebek Örgü Süveter
  Bebek Örgü Süveter Modeli
  Bebek Örgü Süveter Anlatımlı

  Bebeklerinizi bu kış ayalrında sıcacık tutucak birbirinden güzel rengarenk iplerden örebilceğiniz çok şirin bir süveter modeli daha sunuyoruz sizlere marfetli anneler iş başına diyerek sizi örneğimizle başbaşa bırkaıyoruz. Kolay gelsin..

  UYGULAMA

  ARKA: Örgü şişine 56 (60) ilmek atarak, 1 sıra düz örün. 2.sıradan itibaren verilen motif şemasını takip ederek, 16 cm 48 sıra (18 cm 54 sıra) örün. (Motif örgü sonuna kadar devam edecek) 49.(55.) sıradan itibaren koltuk için iki kenardan her 2. sıradan sırasıyla 3-2 ve 1 ilmek keserek örgüye devam edin. Örgü boyu koltuktan itibaren 9 cm 28 sıra (10 cm 30 sıra) olduğu zaman, sıra başında 32 (34) ilmeği sağ omuz ve arka yaka için bir kerede kesin. Şişte kalan 12 (14) ilmek üzerinden sol omuz bandı için 6 sıra düz örgü örerek ilmekleri bir kerede kesin.

  ÖN: Ön yaka kesimine kadar, arkada uygulanan işlemleri aynen tekrarlayarak örün. Örgü boyu koltuktan itibaren 3cm 10 sıra (4 cm 14 sıra) olduğu zaman ön yaka için örgü ortasından 10 ilmeği bir kerede kesin, sol tarafı beklemeye alın. Sağ taraf ön yaka için sonraki her 2. sırada sırasıyla 2-1-1 ve 1 ilmek keserek örgüye devam edin. Örgü boyu yaka kesiminden itibaren 6 cm 18 sıra olduğu zaman kalan 12 (14) ilmeği omuz için bir kerede kesin. Aynı işlemleri ters uygulayarak beklemede olan sol tarafı da örün.
  [​IMG]
  BİTİRME: Örgü parçalarını ölçüleriyle sabitleyip nemli bezle örterek kurumaya bırakın. Sağ omuzu birleştirin. Sol omuzda, ön omuz üstte kalacak şekilde kol kenarında omuzu tutturun. Yan dikişleri birleştirin. Şerit ipliği (farbela) mavi kenarından, örgü tığı ile bir ilmek alın. Zincir şeklinde örerek istediğiniz ölçüde kıvrım oluşturun. Kıvrımlı farbelayı yaka kenarında beden üzerine gelecek şekilde, kollar ve etek ucunda örgü ucuna gelecek şekilde yerleştirerek gizli dikiş ile tutturun. Çıtçıtları sol omuza, biri yaka ucunda olacak şekilde dikin.

  TIG İLE FARBELA YAPIMI
  Şerit ipliğin kenarından tığ ile ilmek alıp örerek süsleme amaçlı çok daha kıvrımlı bir görüntü elde edebilirsiniz.
  Her bir şerit iplikte ilmek aldığınız kenara bağlı olarak iki ayrı renk elde edebilirsiniz.

  [​IMG]

  YAŞ: 0-1 (Büyük beden ölçüleri parantez içindedir.)
  MALZEMELER: ANCHOR "Fantastik" el örgü ipliği. Renk no: 437 Yeşil (Yaklaşık 100 gr.)
  4 numara 1 çift örgü şişi ANCHOR "Farbela" el örgü ipliği. Renk no: 009 Yeşil-Beyaz-Mavi (Yaklaşık 50 gr.)
  5 numara örgü tığı, 2 adet çıtçıt
  KULLANILAN ÖRGÜLER: Düz örgü, haraşo örgü. ÖLÇÜ: 21 ilmek-30sıra=10cm2
   


Similar Threads: Bebek Örgü
Forum Başlık Tarih
El Becerileri 2014 Bebekler için örgü elbise modelleri 16 Nisan 2014
El Becerileri Bebekler için el örgüsü süveter modelleri 2 Şubat 2014
El Becerileri Yeni bebek örgü süveter modelleri 2 Şubat 2014
El Becerileri Örgü Bebek Tulum Modelleri 27 Ocak 2014
El Becerileri Bebek Örgü bebek Bere bebek Şapka Örnekleri 27 Aralık 2013