Bebek Olması İçin Yapılacak Dua

'Dualar ve Faziletleri' forumunda Yasemin tarafından 23 Ağustos 2013 tarihinde açılan konu


 1. Bebek Olması İçin Yapılacak Dua Örneği


  Çocuk sahibi olmak isteyen herkes bu duayı yapabilir.Anne olmak isteyen bayanlar Allahtan ümidinizi kesmeyin hayırlıysa Allah sizleri çocuk sahibi yapacaktır.Allah yeterki olmasını istesin buna hiçbir kuvvet engel olamaz.Bebek sahibi olmak isteyenlerin okuyacakları bir dua paylaşmak istiyoruz sizlerle Allahın izniyle bu duayı okuyan herkese Rabbim dilediği gibi bir evlat nasip etsin.

  Çocuğu olmayan bir kadın, yedi gün oruç tutup iftar vaktinde Ya Musavvir, Ya Bari, Ya Halık isimlerini su üzerine 21 kere okuyup üfürse ve o sudan iftar eylese Cenab-ı hak bu isimlerin hürmetine makbul bir çocuk ihsan eder inşallah.

  Kadınların çocuğu olması için okuyacağı dua ve dulalar.

  İnne rabbeke hüve'I-hallâku'l-alîm.Muhakkak ki Rabbin her türlü yaratma şeklini bilir. âyetini geceleri 1267 kere tekrar eder ve bunu üç ay boyunca sürdürür.

  Fallâhu hüve'l-veliyyü ve hüve yuhyi Muhakkak ki Allah dosttur ve yaratandır âyetini beraber olmadan önce 289 kere tekrar eder.

  Veya HüvaIIahü'l-hâliku'l-bâriü O yaratandır ve yoktan var edendir. âyetini 1054 kere tekrar eder.

  Tıbbi bir arızası olmamak şartıyla, çocuğu olmayan bir kadın, eğer aybaşı halinden üç gün sonra, öğle saatlerine yakın bir zamanda temiz bir kâğıt üzerine 110 defa Bismillâ-hirrahmânirrahîm yazıp o kâğıdı üzerinde taşıyarak eşiyle beraber olursa, Allah'ın izniyle hamile kalır.

  Hâmile kalıncaya kadar kâğıdı üzerinde taşıması gerekmektedir.