Bebek Bakımında Bunlara Dikkat Edin!

'Bebek Bakımı' forumunda Yasemin tarafından 28 Mart 2013 tarihinde açılan konu


  1. Bebek Bakımında Dikkat Edilmesi Gereken Şeyler


    Bebek bakımının ne kadar hassas ve önemli olduğunu tüm anneler bilirler.Yeni anne olmuş bebek bakımı hakkında hiçbir şey bilmeyen bir anne dahi bebeğinin neye ihtiyacı olduğunu hisseder ve ihtiyaçlarını hemen karşılar.

    Bir bebeğin rahat olması için öncelikle karnının tok olması ve altının temiz olması yeterli gibi görülür ki bu çok doğru.Eeğer bebeğinizin altı temiz herhangi bir pişik sorunu yok ise bebeğiniz huzurlu olackatır.

    Bebeğinizi düzenli bir şekilde besliyorsanız özellikle emziren anneler gaz yapmayan yiyecekler ile beslenip kendi sağlıklarına dikkat ederek beslenirlerse bebekleride en az kendileri kadar rahat ve huzurlu olacaklardır.

    Banyo sonrasında bebeğinizin cildini mutlaka nemlendirmelisiniz bebeklerde görülen cilt kuruluğu bebeği huzursuz edebilir.Bebeği ışık olmayan ortamlarda uyutmalısınız ışık bebeğinizin uykusunun bölünmesine neden olur.Bebeğinizi çok sessizliğe alıştırmamalısınız en azından evinizin bir köşesinde hafif bir müzik çalabilir çünkü sessiz ortamlara alışan bebek mecbur kaldığınız zaman gürültülü ortamlarda uyumayacaktır evdeki o sessizliği istiyecektir hep.