Bebeğinizle Tatile Çıkmanın Püf Noktaları

'Ansiklopedik Bilgi' forumunda Yasemin tarafından 5 Eyl 2013 tarihinde açılan konu

 1. Ailelerin bebekleriyle birlikte nasıl bir tatil geçirecekleri ve nelere dikkat etmeleri gerektiğine deyinen kısa yazımızda bebeğinizle tatile çıkmanın mükemmel bir tatil yapmanın püf noktalarını öğrenebilirsiniz.

  [IMGALT=https://forumdas.net/upl/uploads/bebek-tatil-41383.jpg]bebek-tatil-41383[/IMGALT]

  Bebeğinizle tatil planları yaparken özellikle ilk etapta Otel seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken şey otelin bebeğinize ve size imkanlar sağlıyor olması olacaktır.Yetişkinlerin kafa dinlemek için gittiği otelleri seçmeyin bu durumda hem siz hem dinlenmeye gelen çocuksuz aileler berbat bir tatil geçirebilirler.Bu ayrıntıyı göz ardı etmeden otel seçiminizi yapın.

  Yapacağınız Yolculuk sırasında nelere dikkat etmeniz gerektiğini aşağıdaki yazımızı dikkatlce okuyarak öğrenebilirsiniz.Mutlaka Araba koltuğunun kemerlerini ve emniyet kemerini takmalısınız.Mola vermeniz normaldir, beklediğinizden daha sık! Yola 1-2 ekstra saat önce çıkmaya özen gösterin.Bebeğinizi her zaman arka koltuğa koyun. Çünkü orası en sık çarpma şekli olan önden çarpma durumunda en uzak ve en güvenli yerdir. Ayrıca arkada bebeğinizin yanında oturmanız öneriliyor.

  Yanınıza yiyecek ve su, ilk yardım çantası, bol bez olan bebek çantası, su gerekmeyen temizleyici losyon, kullandığı ilaçları yanınıza almayı unutmayın.Aşırı sıcak havalarda seyahat ederken arabanızın klimasını bebeğe gelmeyecek şekilde çalıştırabilirsiniz bu bebeğinize zarar vermez.Özellikle annelerin dikkt etmesi gereken hijyen yani bebeğinizle ilgilenmeden önce mutlaka ellerinizi yıkmayı unutmayın.Ayrıca bebeğinizle çok durak yapmamaya dikkat edin.Bebekli tatilde belirlemiş olduğunuz bir noktada kalmayı tercih edin. Merkezi olmayan bir otele erişim söz gelimi 4 taşıtla yapılacaksa unutun. En fazla 2 aktarma yaparak pratik bir şekilde ulaşabileceğiniz mekanları tercih edin.

  Suya yakın olmayan düzayak bir mekan tercih ederseniz bebeğiniz ve sizin için daha rahat bir tatil geçirme fırsatı bulursunuz.Henüz yürüyemeyen 0-2 yaş ile tatilde düzayak bir yer seçmeye özen gösterin. Bebeğiniz havuz, deniz gibi su kenarına kolay erişemeyeceği bir oda gayet uygun bir seçenek olackatır sizler için.Çocuklarla tatil yaparken hastalanma durumlarında yakınlarda, hiç değilse araba erişimiyle başvurabileceğiniz bir tıp merkezi olmasında fayda vardır çünkü bebekler ve çocuklar yetişkin insanlara göre daha sık hastalanabilirler.
   
Yükleniyor...