Bebeğine Fadime İsmi Verene Ödül!

'Sosyal Konular' forumunda zamaneanne tarafından 5 Tem 2012 tarihinde açılan konu

 1. [​IMG]
  Karadeniz'de unutulmaya yüz tutmuş isimlerin yaşatılması amacıyla başlatılan kampanyanın ilk bebeği "Fadime" oldu. Bebeklerine "Fadime" ismini veren aile, altın ve çeşitli hediyelerle ödüllendirilecek.

  Arsin Belediyesi'nden yapılan açıklamada, belediyenin, yörede unutulmaya yüz tutmuş “Temel, “Dursun ve “Fadime gibi isimleri yeniden canlandırmak, yaşatmak adına başlattığı isim koyma kampanyasının 6 ayı aşkın süredir devam ettiği hatırlatıldı.

  Kampanya sayesinde ilk kez bir ailenin dünyaya gelen çocuklarına belirtilen isimlerden birini koyduğu kaydedilen açıklamada, “İlk olması sebebiyle aileye sadece altın değil, bebeğimizin büyümesine katkı sağlayacak birçok hediyeyi de takdim edeceğiz denildi.

  Açıklamada, Arsin Belediye Başkanı Erdem Şen'in, çocuklarına Karedeniz yöresine özgü ismi koyan ailenin evine giderek, aileye altın ve çeşitli hediyeler armağan edeceği belirtildi.

  BEKLENEN “FADİME DÜNYAYA GELDİ

  Arsin Belediye Başkanı Erdem Şen yaptığı açıklamada, yörede yeni doğan bir bebeğe “Fadime ismi konulmasından mutlu olduklarını ifade ederek, “Beklenen Fadime'yi bulduk sıra Temel'de dedi.

  Arsin Belediyesi, 6 ay önce başlattığı kampanya çerçevesinde yeni doğan çocuklarına “Temel, “Fadime, “Dursun ve “İdris gibi isimleri koyan aileye çeyrek altın armağan edeceğini bildirmişti.

  Kaynak: Anadolu Ajansı