Bebeğin Hıçkırığı Nasıl Geçer

'Bebek Bakımı' forumunda Sitem tarafından 17 Ekim 2011 tarihinde açılan konu


 1. Bebek hıçkırığı nasıl geçer
  Bebeğin hıçkırığı nasıl geçirilir?
  Bebeklerde hıçkırık nasıl geçer

  Bebeğin Hıçkırığı Nasıl Geçer

  bebeklerin hıçkırığını geçirmek için, suyu tercih edebiliriz. Yetişkin bireylerin, nefeslerini tutarak geçirmeye çalıştıkları hıçkırık, bebeklerde nefes tutması olmayacağından dolayı, su ile geçirilmeye çalışılabilir.
  Bebeğinizde meydana gelen hıçkırığı geçirmek için, ona, hıçkırığı unutturacak bir takım aktivitelerde de bulunabilirsiniz. Örneğin, bebeğinizin ilgisini çekebilecek bir oyuncağı ile oynamasını sağlayabilirsiniz. Bebeğiniz hıçkırırken, onu aniden korkutmanız da,hıçkırığın geçmesi yönünde işe yarayacak bir taktiktir ancak pek tavsiye edilen bir yöntem değildir. Bilindiği gibi, korku, sarılık nedeni de olabilmektedir ve sarılık hıçkırıktan çok daha tehlikeli sonuçlar doğurabilmektedir.
  Hıçkırık için geliştirilen bir diğer yöntem de, yeni yeni farkedilmeye başlanan bir yöntemdir. Hızlı Hızlı nefes alıp vermek, hıçkırığa fırsat vermeyeceği için,geçmesini sağlayacağı düşünülmekte ve tavsiye edilmektedir. Uzun süren hıçkırıklar için mutlaka bir uzman yardımı alınması önerilmektedir.


  alıntı
    2. Cevap: Bebeğin Hıçkırığı Nasıl Geçer

  ben 2 aylık bebeklerin hıçkırığı nasıl geçeri sordum.