Bay J kimdir, Bay J biyografisi

'Biyografi' forumunda HazaN tarafından 14 Tem 2010 tarihinde açılan konu

 1. Bay J hakkında bilgi
  Bay J (Jerfi Benveniste) hayatı


  On parmağında on marifet Bay J kendini anlatıyor...

  İtalyan baba ve İspanyol asıllı Türk annenin oğlu. 37 yaşında, 10 yıllık evli ve 4,5 yaşında bir oğlu var: "Eros adında 4,5 yaşında bir oğlum var. Her gün bir kıza âşık oluyor!" diyor.

  Bay J Türkiyede doğmuş bir İtalyan vatandaşıdır. Yuvadan itibaren İtalyan okullarında okudum. Üniversite hikayem uzun, Boğaziçi Üniversitesinde 5 yıl, daha sonra Mimar Sinan Konservatuarında 2 yıl opera solistliği. 1995-1997 yılları arasında UCLA California Üniversitesinde elektronik müzik eğitimi aldım. 1997-2000 yılları arasında 300den fazla reklam filmi müziği ve radyo jingleı besteledim, daha sonra radyo programım popüler oldukça o tarafa ağırlık vermeye başladım. 1991 yılında Genç Radyo, 1993 yılında İngiltere Klas FM (daha sonra Radyo Klas oldu adı). 1999-2001 arası Number One FMin sabah programını sundum, son 7 yıldır da Power FMin Akşam Showunu sunuyorum.

  [​IMG]

  Gevezeyle birlikte 2.5 yıl önce kurduğumuz “Fazla Mesai adlı bir grubumuz var. Sahneye 8 kişi çıkıyoruz ve sanırım şu anda Türkiyenin en eğlenceli 3 sahne grubundan biriyiz. Gevezeyle 80li yılların ortalarından beri sahnede şarkı söyleriz, çok pozitif bir enerji yayıyoruz dışarıya.
  Stand-up gösteriler yaptım. Nişantaşında arkadaşımın barında 10 gösteri yaptım. Çok gülenler oldu, yuhalayıp hadi bitir şunu da biraz müzik dinleyelim diyenler oldu. Radyodaki cinsellik içeren esprilerimin sansürsüz versiyonu stand up gösterim. İnsanlar alınıp yadırgayabiliyor. Bir gün seyircinin hazır olduğunu hissedersem yine başlayabilirim.
  Yaptığım şeyi iyi yaptığıma gerçekten inanıyorum. Bıkmadan usanmadan yıllardır her gün oturup titizlikle yazarım programımı, siler siler bu olmadı deyip baştan yazarım. Her anonsumun bir başı bir sonu vardır. Konular arasındaki bağlantıları titizlikle işlerim, kimse “yuh konudan konuya ne biçim atladı demez. İlk yayınımı 1991 yılında yaptığımı düşünürseniz meslekte 16ıncı yılım olduğu gerçeği de var tabi. Ha tabi unutmadan; deliyim biraz da. Yani aman en kötü ne olabilir ki mantığı vardır bende, bu prensip size rahatlık ve özgüven kazandırır doğal olarak.