Batman'da Polise Saldırı... PKK Yine Sivilleri Vurdu

'Haberler' forumunda EyLüL tarafından 27 Eylül 2011 tarihinde açılan konu


 1. Polise saldırı: 2 sivil öldü
  Batmanda Polis Ekiplerine Saldırı
  Batmanda PKK İle Çatışmada Anne Ve Kızı Öldü
  [​IMG]
  Batman'da, PKK'lı teröristlerce polis ekipleri ve sivil vatandaşlar üzerine bir otomobilden uzun namlulu silahlarla ateş açılması sonucu 8 aylık hamile bir kadın ile 4 yaşındaki kızı öldü. Çıkan çatışmada, kadının diğer çocuğu ve eşi ile 3 polisin yaralandığı, 3 teröristin ölü olarak silahlarıyla birlikte ele geçirildiği belirtildi.Batman Valiliğince yapılan açıklamada, Yavuz Selim Mahallesi Aydınkonak Kavşağı'nda 3 terörist tarafından polis ekipleri ve sivil vatandaşlar üzerine otomobilden uzun namlulu silahlarla ateş açıldığı, saldırıda bir güvenlik görevlisinin yaralandığı, 35 yaşlarında 8 aylık hamile Mizgin Doğrul'un hayatını kaybettiği ifade edildi.

  Ölen kadının karnındaki bebeğin sağ olarak kurtarıldığı ve yaşatılmaya çalışıldığı belirtilen açıklamada, saldırıda yine aynı aileden 4 yaşındaki Sultan Doğrul'un hayatını kaybettiği, 8 yaşındaki Şeyma ile baba Talat Doğrul'un yaralandığı bildirildi. Durumu ağır olan Talat Doğrul'un özel bir hastanede yoğun bakıma alındığı kaydedildi.

  3 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

  Çıkan çatışmada üç polis memurunun yaralanırken polis memurlarından birinin baş komiser olduğu ve durumunun ciddiyetini koruduğu bildirildi. Öte yandan güvenlik güçlerinden kaçan üç PKK'lıyla kentin göbeğindeki Fatih, Şafak ve Aydınkonak mahallelerinde sıcak temas sağlandı. Yaklaşık 40 dakika süren çatışmada üç terörist ölü olarak ele geçirildi.