Basen Eritme Egzersizleri

'Kişisel Bakım' forumunda YAREN tarafından 6 Nisan 2009 tarihinde açılan konu


 1. Vücudumuz da en büyük kas içeren yerlerden birisi kalçalarımız.Bunun yanında en kolay kilo almaya müsait bölgemiz de kalçamız. Çünkü bu bölgemizde yağ dokusu daha fazla olduğundan, kan dolaşımımız daha yavaş kaslarımızda daha yumuşak ve oldukça gevşemeye müsaittir.
  Basen eritmek çok kolay..

  Tabi bunun yanı sıra, bizim vücudumuz da pek çok diğer oranla kalçalarımızı çalıştırıp, geliştirip, basenlerimi eritmenin yolu daha kolay. Sadece ama sadece haftada 3 gün veya 4 gün 5-6 dakikanızı kalça hareketlerine ayırarak çok kısa bir süre zarfında istediğiniz kalça/ basenlerinizin düzene-şekle girdiğini görebilirsiniz.

  Fakat bahsettidildiği gibi, eğer bu hareketleri düzenli olarak uygularsanız kalçanıza yoğunlaşırsanız haftada 3 gün, 5-6 dakika 6-7 ay bir sürede güzel kalçalarınızın olduğunu, ve basenlerinizin kalmadığını fark edeceksiniz.Aşağıda resimlerle görüntülü basen eritme egzersizini uygulayın..

  [​IMG]

  Bu hareketimizde şekilde gördüğünüz üzere yüz üzeri uzanıyoruz. Alnımızın yerle temasını ve, ayaklarımızın düz durmasına dikkat etmeliyiz. Ellerimizi kalça kaslarımızın üzerine koyuyoruz. Kaslarımızı sıkıyoruz, 6-7 Saniye sıkıp kalça kasımızı bırakıyoruz. Bu Hareketi 10 defa yapıyoruz. Boynumuzun da bu hareketi yaparken, düz durmasına önem ve dikkat etmenizi rica ediyoruz.

  [​IMG]

  Yüzüstü uzanmaya devam ediyoruz, Bu kez ayaklarımızın parmak uçlarını san ki kalkacakmışız gibi ve, kalça kaslarımızı 4-5 cm kadar yukarıya doğru kaldıyoruz. Ve içimizden 5 e kadar sayıyoruz. Daha Sonra bırakıyoruz, bu hareketi 5 kez tekrar ediyoruz.

  [​IMG]

  Kollarımızı kıvırdıktan sonra, önde kavuşturuyoruz ve alnımıza ellerimizi koyarak birleştiriyoruz. Bacaklarımızı yukarı kaldırıyoruz, kıvırıyoruz. Sol ayağımız gökyüzüne bakıcak şekilde iken, o bacağımız 5 cm daha yukarı kaldırmaya çalışıyoruz. Aynı hareketimizi diğer, sağ bacağımızla yapıyoruz. Hareketi her bir bacağımızda 10 defa denicek şekilde yapıyoruz. 10 sağ bacağımızla, 10 sol bacağımızla.
  [​IMG]
   


Similar Threads: Basen Eritme
Forum Başlık Tarih
Kişisel Bakım Basen Eritme Hareketleri 22 Şubat 2012
Kişisel Bakım Göbek Ve Basen Eritme Hareketleri 16 Nisan 2011
Kişisel Bakım Basenlerden 1 Haftada Kurtulma Egzersizi 1 Ağustos 2012
Kişisel Bakım Basen Sıkılaştırma Egzersizleri 31 Mart 2010
Kişisel Bakım Kalça ve basenleri olanlar için önerler.... 21 Aralık 2008