Basen eriten diyet tarifi

'Sağlıklı Yaşam' forumunda Burcu tarafından 20 Mayıs 2014 tarihinde açılan konu


 1. Bayanları ilgilendiren bir diyet çeşidi daha. Basenleri eritmek için uygulayacağınız bu diyet ile üç hafta gibi kısa bir zamanda basenlerinizi inceltebileceksiniz.
  Basen eriten hareketler ve basen eriten diyet ile birlikte kısa sürede farkı farkedeceksiniz. Bunun için yapmanız gerekenler çokta zor değil.
  İlk olarak basen eriten hareketleri anlatalım.
  Yapmamız gereken mekik çekmek. Dizlerinizi birleştirin ayaklar ise birbirine paralel bir şekilde tabanlar yeri göstersin. İki elinizi ensede birleştirmeden kulaklarınızın yanında duracak şekilde sabah ve akşam günde iki kez en az 40 kez mekik çekin. Ellerinizi ensede birleştirmeyin. Çünkü zorlarsanız boyun ağrısı sorunu ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu hareket ile karın kaslarınız güçlenecek ve basen bölgesindeki fazla yağlar eriyecektir.
  Evde bulabileceğiniz bir oklava yada vileda sopasını alın ve güzelce sildikten sonra ikinci hareketimizi tarif etmeye başlayalım.
  Sopayı ense kökünüze yerleştirin ve iki elinizi eskinin sütçüleri gibi sopanın üzerine askıda tutun. Ayaklarınızı vücut hizasında açıp sağa ve sola doğru dönün. Bu hareketi yaparken basenden yukarısı çalışsın. Yine sabah ve akşam olmak üzere iki tur halinde yapın.
  Gelelim basen eriten diyet tarifimize...
  Sabah kahvaltısı ; 1 adet yeşil elma (kabuğu soyulmadan yensin) 1 adet sert seftali
  Ara öğün ; 2 parmak taze dil peyniri
  Öğlen yemeği ; 1 porsiyon tavuk ızgara (derisiz), rokası bol olacak şekilde yeşil salata
  Ara öğün ; 5 adet yulaflı bisküvi
  Ara öğün ; saat 17,30 gibi 1 adet yeşil elma
  Akşam yemeği ; 5 yemek kaşığı zeytinyağlı fasulye, 1 dilim çavdar ekmeği, 1 porsiyon mevsim salatası
  Yatmadan 1 saat kadar önce ; 1 bardak şekersiz tarçınlı diyet süt,