Başbakanın Kandil Mesajı

'Sorularla İslamiyet' forumunda Semerkand tarafından 8 Şubat 2012 tarihinde açılan konu


 1. Başbakanımızın Mevlid Kandili Mesajı
  Recep Tayyip Erdoğan mevlid kandil mesajı
  kutlu doğum mesajı

  AK Parti Genel Başkanı ve Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan, Mevlid Kandili vesilesiyle bir mesaj yayınladı.

  Başbakanımız mesajında şu ifadelere yer verdi:

  "Bu gece, âlemlere rahmet olarak gönderilen Peygamberimiz Hz. Muhammedin dünyaya teşrif edişinin 1441inci yıldönümüdür.

  Bu vesileyle, bütün İslam âleminin ve vatandaşlarımızın Mevlid Kandilini tebrik ediyor, bu mübarek gecenin tıpkı Peygamber efendimizin dünyaya ilk gelişi gibi hayırlar getirmesini; geleceğimizi aydınlatmasını diliyorum.

  Binlerce yıllık geçmişe uzanan insanlık tarihi boyunca gelen rehberler, peygamberler silsilesinin sonuncusu, barış dini İslamı müjdeleyen sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed olmuştur.


  O, insanların en hayırlısı idi, herkesin güvendiği Muhammed-ül Emîndi; Allahın insanlar arasından seçtiği doğruluk timsaliydi; güzel ahlakıyla, engin hoşgörüsüyle, adaletiyle, merhametiyle, mütevazılığıyla bütün insanlığa kucak açan örnek bir şahsiyetti.

  Onun yaşayışı, Onun hadis-i şerifleri, Onun sünneti sayesinde insanlığın önünde aydınlık bir devir başlamıştır.

  Bu bakımdan, Mevlid Kandili, peygamberimizin yaşayışını, hadis-i şeriflerini, mesajlarını yeniden hatırlamak, yeniden düşünmek ve layıkıyla anlamak için bir fırsattır.

  Bu düşüncelerle, bir kez daha tüm İslam aleminin ve vatandaşlarımızın Mevlid Kandilini tebrik ediyor, bu anlamlı gecenin birliğimize, beraberliğimize ve hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum."


  [​IMG]