Başbakan'dan 17 Ağustos mesajı

'Haberler' forumunda Lider tarafından 17 Ağustos 2009 tarihinde açılan konu


 1. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, felaketlere karşı devlet ve millet olarak alınması gereken tedbirleri sürekli gündemde tutulması gerektiğini belirterek, ''Önemli olan depremlerden sonra alınacak tedbirler ve sergilenen dayanışma değil, bu tür felaketlerden en az zarar ve hasarla çıkabilmektir'' dedi.

  Erdoğan, Marmara depreminin 10. yılı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

  Bundan 10 yıl önce herkesi derinden üzen ve kedere boğan büyük bir felaket yaşandığını belirten Erdoğan, Kocaeli, Adapazarı ve İstanbul'da meydana gelen büyük deprem felaketinde binlerce vatandaşın kaybedildiğini anımsattı.

  Başbakan Erdoğan, mesajında şunları kaydetti:

  ''On binlerce vatandaşımız evsiz, barksız kaldı. Ülkemiz tarihinin en büyük felaketlerinden birisi olmasına rağmen, o tarihten günümüze yaraların sarılması ve zor durumda olan vatandaşlarımızın ihtiyaçlarının giderilmesi bakımından çok önemli mesafeler alınmıştır. Özellikle depremin ilk günlerinde sergilenen sosyal dayanışma ve yardımlaşma bütün dünyaya örnek olacak niteliktedir.

  Hiç şüphesiz, alınan tedbirler ve sergilenen dayanışma hayatını kaybeden vatandaşlarımızı geri getirmiyor. Bu nedenle tabii felaketlere karşı devlet ve millet olarak almamız gereken tedbirleri sürekli gündemimizde tutmamız gerekiyor.

  Önemli olan depremlerden sonra alınacak tedbirler ve sergilenen dayanışma değil, bu tür felaketlerden en az zarar ve hasarla çıkabilmektir. Bu çerçevede biz hükümet olarak pek çok düzenlemeyi hayata geçirmiş bulunmaktayız.

  Aynı çerçevede vatandaşlarımız da deprem gerçeğine gerekli duyarlılığı göstererek sorumluluklarının bilincinde olması önemli bir zorunluluktur. Bizler mümkün olan bütün tedbirleri aldıktan sonra büyük felaketlerden en az zarar ve hasarla çıkabiliriz.

  Bu vesileyle 17 Ağustos deprem felaketinde hayatını kaybetmiş bütün vatandaşlarıma bir kez daha Allah;tan rahmet, yakınlarına ve aziz milletime baş sağlığı diliyorum.''
  alıntıdır

  bizlerde forumdas ailesi olarak 17 ağustos depreminde hayatını kaybedenlere yüce mevladan rahmet diliyoruz