Başbakan Google Başkanını Kabul Etti

'Haberler' forumunda Belinay tarafından 3 Mart 2012 tarihinde açılan konu


 1. [​IMG]


  Başbakan Google Başkanı Schmidt'i Kabul Etti
  Google Dünya Başkanı Schmidt'e Fatih Projesi"ni anlattı

  Başbakan Erdoğan, Google Dünya Başkanı Eric Schmidt'e, öğrencilerin tablet bilgisayarla eğitimini içeren Fatih Projesi''ni anlattı.

  Başbakanlık kaynaklarından edinilen bilgiye göre Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Dolmabahçe'deki Başbakanlık Ofisinde gerçekleşen kabulde Google Dünya Başkanı Eric Schmidt'e, Türkiye'de Ar-Ge faaliyetleri ve bu alandaki yatırımların arttığından bahsetti.
  Kabulde, toplumun yüzde 50'sinin 30 yaş altı olduğu ve internet kullandığına değinen Başbakan Erdoğan, bazı okullarda pilot uygulaması başlayan ve öğrencilerin tablet bilgisayarla eğitimini içeren 'FATİH Projesi' hakkında bilgi verdi.
  Schmidt de görüşmede, Türkiye'ye çok önem verdiklerini ve bölge açısından çok önemli bir ülke olduğunun farkında olduklarını kaydetti.
  Türkiye'de internet alanındaki düzenlemelerin, ABD ve AB'deki yasal standartları yakalaması durumunda sektördeki yatırımların ciddi biçimde artacağının inandığını ifade eden Schmidt, Türkiye'nin gelecekteki asıl büyüme potansiyelinin bilgi teknolojilerinde olduğuna vurgu yaptı.

  Alıntı