Başak Köklükaya Biyografi

'Resimli Konular' forumunda Mirayy tarafından 29 Ağustos 2009 tarihinde açılan konu


 1. Hacettepe Üniversitesi, Ankara Devlet Konservatuvarı, Bale Bölümü ile Bilkent Üniversitesi, Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi, Tiyatro Bölümü'ünden mezun oldu. 1995 yılında Şehir Tiyatroları'nda çalışmaya başladı.
  İlk TV deneyimi 1995 yılında Yazlıkçılar ile oldu ve Bizimkiler dizisiyle devam etti. İlk sinema tecrübesini Ferzan Özpetek'in Hamam adlı filmiyle elde etti. Bu filmle Ankara Film Festivali'nde "Umut veren yeni kadın oyuncu" ödülünü aldı.
  1999 yılında rol aldığı ve Zeki Demirkubuz'un yönettiği Üçüncü Sayfa filmiyle Türkiye'de verilen tüm sinema ödüllerini kazandı. Takip eden yıllarda kariyerini sinema ve dizi projeleriyle devam ettirdi.
  Çağan Irmak'ın Mustafa Hakkında Her şey, Tassos Boulmetis'in Bir Tutam Baharat, Zeki Demirkubuz'un İtiraf, Alberto Rondalli'in Derviş, Ferzan Özpetek'in Harem Suare ve 'Hamam' filmlerinin yanı sıra, Yılmaz Erdoğan'ın Organize İşler filminde de rol aldı. Birçok sinema eleştirmeni ve yazarına göre duru güzelliği ve doğal oyunculuğuyla, son dönemin aranan oyuncuları arasında önemli bir yer edinmiştir.

  Başak Köklükaya Resimleri

  Başak Köklükaya1.jpg Başak Köklükaya2.jpg Başak Köklükaya3.jpg Başak Köklükaya4.jpg Başak Köklükaya5.jpg Başak Köklükaya6.jpg

    2. Cevap: Kül Ve Ateş Duygu Resimleri(Başak Köklükaya)

  payLaşım için saoL fıstıqımM...! ;)
    3. Cevap: Kül Ve Ateş Duygu Resimleri(Başak Köklükaya)

  Güzel bir bayan resimler için teşekkürler Mervecim.:f40:
    4. Cevap: Kül Ve Ateş Duygu Resimleri(Başak Köklükaya)

  payLaşım için saoL cnm :f196:
    5. Cevap: Kül Ve Ateş Duygu Resimleri(Başak Köklükaya)

  gözleri çok güzelmiş tşkler Merve...
    6. Cevap: Kül Ve Ateş Duygu Resimleri(Başak Köklükaya)

  Ne bileyim işte öyle..Bir şey demiyorum...