Başak Burcu Şubat 2010

'Kadınların Dünyası' forumunda Aysell tarafından 3 Şubat 2010 tarihinde açılan konu


 1. Başak Burcu şubat yorumları

  Aşk ve İlişkiler

  Mantıklı düşünmekten vazgeçmemeli

  Şubat ayı sizler açısından aşk hayatınız ve maddi konularda son derece önemli ve dikkate alınması gereken bir ay. Maddi durumu birazdan izah ederim. Ancak beni asıl düşündüren Satürn ve Pluto gezegenleri arasında oluşan zorlayıcı görünüm. Aslında ayı şöyle bir incelediğimde neden tedirgin olduğumu ilk önce ben de anlayamadım. Çünkü Venüs ve Jüpiter Balık gibi gayet etkili bir burçta kavuşum yapacaklardı. Bu harika bir enerjiydi. İlk gözüme çarpan bu güçlü titreşim benim bile başımı döndürdü. Ancak şu var ki analizi derinleştirdikçe karşıma iki önemli görünüm çıktı. Ve bu görünümler öylesine etkiliydi ki, Venüs ve Jüpiterin kavuşumunu, yaraları geçici tedavi eden merheme benzetmemi sağladı. Evet bunlar geçiciydi ancak oldukça rahatlatıcıydı. Şimdi gelin beraberce saptadıklarımı gözden geçirelim.

  Satürn gezegeninin sizler açısından asıl önemi parasal alandadır. Bunda şüphe yok. Ancak şu var ki, doğum haritalarında her yaşam alanının söz sahibi olduğu bir gezegen vardır. Bunu bir çocuğun kendi kararlarını almaya çalışırken onun üzerinde yetkili olan annesinin müdahalesine benzetebiliriz. Anne doğruyu yapmaktadır. Çünkü çocuğun sahibi odur. Bu benzetmeyi Satürn için de kullanabiliriz. Satürn aşk evinizin yöneticidir ve tabii ki bu durumda aşk hayatınızla ilgili konularda her zaman Satürnün transitleri önem kazanır. Satürn gezegeni bildiğiniz gibi geri harekette. Bu demek oluyor ki, aşk konusunda kararsızlık içindesiniz. İşin bir diğer ilginç tarafı Plutonun da aşk evinizde oluşu. Ve bu iki gezegen Şubat ayı boyunca birbirlerine düşman halde. Toparlarsak, aşk hayatınızda henüz herşey yerine oturmuş değil, acil karar vermemek, mantıklı düşünmek gerekiyor. Zorlayıcı görünüm sizlere şunu söylemekte. Henüz kökleşmemiş durumlar var, iyi bir şeyler yaşamak için sabırlı olman gerekiyor.

  Karşına çıkan kişi veya birlikte olduğun insan, kendi değerlerin, geleceğin hakkında öncelikle geri planda iyi bir düşün. Eğer belirsizlikler hala varsa, o zaman geçici güzelliklere kendini kaptırmanın anlamı yok. Onu içten içe sorgula. Ne kadar dengeli, tutarlı öğren. Kendini de gözden geçir. Güç ve hakimiyet kurmaktan yana düşünürken bu kişinin ne kadar gerçekçi, uzlaşmaya yatkın bir kişi olduğunu anla. Tabii ki bunu yaparken sürekli kaygılı, korkulu, karamsar kimi zaman agresif tepkilerde bulunmaya hazır bir kişi profili de çizme. Sadece ilişkide bulunduğunuz kişiyi gözlemle. Beklenmedik durumlar oluştuğunda bunun, halledilmemiş meselelerden kaynaklandığının bilincinde olarak Temmuz sonuna kadar düşün. Her iki taraf veya taraflardan birinin mutlaka düzeltmesi gereken problemleri varsa bunları gözardı etmeden ona destek olmaya çalış. Aynı şekilde sen de kendini bir süzgeçten geçir. İşte sevgili dostlarım Satürn gezegeninin Plutoyla yaptığı ve benim de gördüğümde muhakkak belirttiğim noktalar bunlar. Şimdi gelin yorumun en başında sözünü ettiğim, Venüs Jüpiter etkisine.

  Sana tutkunum ve bağlıyım

  11 Şubat-6 Mart tarihleri arasında, ciddi ilişkiler evinizde ilerlemekte olan Venüs gezegeninin yine aynı alanda ilerlemekte olan Jüpiterle yapacağı kavuşum(17 Şubat) hakikaten ferahlatıcı ve oldukça umutlandırıcıdır. Tabii ki Uranüs gezegeni de aynı alanda ilerlediğinden beklenmeyen güzellikler veya beklenmedik tuhaf durumlar yaşanabileceği gerçeğini unutmayalım. Öyle bir durum ki, bir yandan yukarıda ele aldığım Satürn-Pluto baskınlığı, diğer yandan partnerin simgesi Uranüs gezegeninin ele avuca sığmayan halleri ve şimdi izah edeceğimiz Venüs-Jüpiter kavuşumu. Yani izah ederken zorlandığım bu etkileri siz okurken kimbilir nasıl değerlendiriyorsunuz. Heyecanımı mazur görün. Ancak şu var ki, ilişki anlamında hakikaten ilginç bir durum içindeyiz. Venüs gezegeninin her 225 günde bir partner evinizden geçişi tabii ki son derece olumludur. Eğer başka bir burçta geçiyor olsaydı zorlayıcı olabilirdi. Ancak Venüs Balıkta burcunda yücelir, güçlenir. Bu durum ilişkilerdeki sorunların ortadan kalkması ve karşınızdaki kişinin size bağlanması kolaydır. Bu kısa süre içinde ilişki öylesine hoş hale gelir ki, durup kendinize kızmaya başlarsınız. Neden onun hakkında böyle düşündüm ki, bak nasıl da iyi davranıyor, sana tutkunum, bağlıyım diyen bir kişiye haksızlık etmemek lazım diyebilirsiniz. Doğrudur.

  Söyledikleri hakikaten ilgi çekicidir, davranışları düzelmiştir. Hatta evlenmek istediğinden bile söz edebilir. Problemlerin üstü bir anda sıvazlanır. İlişkisi sağlam temellere dayanan çiftler için bu dönem muazzamdır. Eğer maddi güçleri olsa hemen bir çocuk sahibi olmayı bile düşünebilirler. Ancak para evindeki sorunlar henüz yerine oturamadığından bunun gerçekleşmesi Temmuz ayını bulur. Kaldı ki böyle çiftler için Nisan-Temmuz arası geçmişte kapanmayan ne varsa ortaya çıkarıcı olduğundan Venüsün Balıkla elele gidişi sadece sus payıdır. Bunu lütfen es geçmeyin dostlarım. Radikal kararlar almadan önce iyi düşünün lütfen. İster ilişkiniz yeni başlasın, ister devam ediyor olsun, ister çok iyi geçinin isterseniz kavgalı farketmez. Şubat ayında bilinçli olun. Mantığınızı sakın devreden çıkarmayın. Birbirinize destek olun, dönemin güzelliklerinin, romantizmin büyüsünde rahatlayın ancak bütün bu yazıları da göz önünde bulundurmadan herşey düzeldi demeyin. Biz temkinli olalım da gerisi nasılsa kolay.
  İş ve Kariyer

  18 Ocak-10 Şubat 2010 tarihleri arasında Venüs
  20 Ocak-18 Şubat Güneş ve
  10 Şubat-28 Şubat tarihleri arasında Kova burcunda ilerlemeye başlayacak Venüs gezegeni çalışma hayatınızla ilgili konularda Gerek sağlık alanında, gerekse iş konusunda, diğer insanlara yardımcı olma, toplumsal olaylara hassasiyet gösterme, sizinle aynı amacı ve hedefi paylaşan kişilerle ortak bir birlik içinde gönüllü çalışma gibi durumlar da yine bu dönemin etkili faaliyetleri arasında yer alabilir. Halkla ilişkiler, reklamcılık sektörü, yaratıcılık gerektiren aktiviteler, part-time işler, sosyal faaliyetler, alternatif tıp ve bilişim sektörü içinde yer alabilir, bu konularla ilgili kurslara katılabilir, mesleğinizde daha fazla ilerleme imkanı bulabilirsiniz. Sosyal ilişkilerinize önem vermeli, gereksinimlerinizin ve amacınızın farkında olmalısınız. Çalışma hayatınızla ilgili konularda bağımsızlık arzunuzun yüksek olduğu bu ay, sıradışı işler, daha özgür bir şekilde hareket edebileceğiniz bir iş ortamı size kendinizi iyi hissettirebilir. Başkalarından farklı, kendinize özgü yönlerinizi ve yeteneklerinizi sağlıklı bir biçimde ortaya koymaya çalışmanız yararlıdır. Ancak bunların maddi anlamda size getirisi fazla olmayabilir.

  İş hayatınızda beklenti ve planlarınızı hiçbir desteğe ihtiyaç duymadan gerçekleştirmek isteyeceğiniz bu dönemde, kimseye taviz vermeden kişisel özgürlüğünüzü ve bireyliğinizi ön planda tutarak çalışmaktan yanasınızdır. Kendi hayatınızı biçimlendirmek konusunda direniş gösterebilir, aradıklarınızı tam olarak bulamadığınızda isyan edebilirsiniz. Bu durum sizin doğanıza son derece aykırıdır. Fakat içinde bulunduğunuz şartlarda böyle davranmak kendinizi iyi hissetmenizi sağlar. Gelişimsel hedefiniz, gerçek amacınızı belirlemekle mümkündür. Bu ay, iş yaşamınızla ilgili mevzularda benim tavsiyem ne olursa olsun düzenlemelerde bulunmanız ve gereksiz yere tartışmalardan uzak durmaya çalışmanızdır. Kendinizi tam olarak ifade etmekte yaşadığınız sorunlar iş verimliliğinizi düşürücü bir etki yaratabilir. El altından başka iş arayışlarınız olabilir. Ancak bunların tam olarak yürürlüğe girmesi için sabırlı olmak lazımdır.

  14 Şubat tarihinde çalışma hayatınızla ilgili konular üzerinde etkili olacak Yeniay enerjisi siz Başaklar açısından sürekli bir hareketliliğin göstergesi olup, eski değerleri ortadan kaldırıcı, sıradışı düşünmenizi sağlayıcı, kendinizi değişime hazır hissetmenizi destekleyicidir. Yeniay zamanları bildiğiniz gibi toprağa tohumların atıldığı ve bir müddet sabırla beklenmesi halinde ürünlerin toplanacağını gösteren işarettir. Yeniay günlerinde enerji oldukça yoğundur. Arkanızdan bir gücün sizi iteklediğini hissedersiniz. Özgürlük kelimesi, yani belli bir amacı gerçekleştirmek adına bireyin kendi istediği şekilde hareket edebilme dürtüsü bu oluşum sayesinde yükselişe geçebilir. Eskileri devreden çıkararak onun yerine bulunduğu alanda reform yapma taraflısı olan kişi, özel olmak ihtiyacındadır. Gerek iş ortamında gerekse iş yaptığı kişilerle dostane yaklaşımlar içindedir. Ancak liderliğinin de mutlak kabulünden yanadır.
  Para Durumunuz

  Hesabınızı iyi yapın, bütçenizi iyi kontrol edin.

  10 Ocak-30 Mayıs 2010 tarihleri arasında Satürn geri harekette olacaktır. Bu tarihler arasında gelir gider dengenizi iyi kurgulamanız, karşınıza çıkacak teklif ve yeniliklerde dikkatli olmanız, iyice gözden geçirmeniz şarttır. Maddi açıdan dikkatli olma zamanıdır. Duygusal, ruhsal ve manevi açıdan durumunuzu gerçekçi bir şekilde ele alma zamanınızdır. Kimi zaman iş veya özel ortaklığınızı aşırı derecede savunurken, bazen de dengesiz davranmak mümkündür. Kazanımlarınız konusunda yalnız başınıza olmanız gerektiğini düşünerek, paylaşımda bulunmaktan çekinebilirsiniz. Aşırı kontrol veya tümüyle kontrolsüzlük gibi durumlar oluşabilir. Böyle dönemlerde hayati kararlar vermeden önce iyi düşünmek, sorunları mantıklı bir şekilde ele almak gerekir. İlişkinizde ve iş ortaklığınızda aksama yaratan durumları bu süreç içinde gözden geçirebilir, neler yapmanız gerektiğini saptayabilirsiniz. Bu saptamaları geri hareketin bitim tarihinden sonra yürürlüğe koyabilirsiniz.

  Şubat Ayı Astrolojik Takviminiz

  Pozitif Enerjili Günler :1-2-5-6-9-10-11-19-20-21-24-25-28
  Zayıf Enerjili Günler :7-8-15-16-22-23
  Aşkta En Şanslı Günler :9-10-11-17
  Parada bereketli günler :3-4
  Yeniay :1-27-28
  (Ay gezegeninin Başak burcunda olduğu günlerdir. Sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)
  Dolunay :14-15
  (Ay gezegeninin Balık burcundan geçtiği ve sizin burcunuzla karşıtlık yaptığı günlerdir. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

  Alıntı
    2. Cevap: Başak Burcu Şubat 2010

  Tesekkürler :)