Başak burcu kadınının özellikleri nelerdir?

'Kadınca' forumunda Aysell tarafından 29 Ara 2011 tarihinde açılan konu

 1. Başak burcu 2012 başak kadınının özellikleri nelerdir?

  Cevap: Başak burcu kadınının özellikleri nelerdir?

  Başak Burcu Kadınının Özellikleri:

  Sorunları zekalarıyla çözmeleri, dürüstlükten ayrılmamaları ve çevreleri ile uyum içinde olmaları gıpta uyandırır. Zeki, mantıklı ve planlı olmaları sayesinde işlerini kolaylıkla görürler. Başak kadını evine düşkündür ve yaptığı işlerden övgü bekler. Evi daima düzenli, temiz ve zevklidir. Dostluğa ve arkadaşlığa önem vermesinden dolayı tatlı dillidir. Çevresi hep kalabalıktır ve talibi de çoktur. Evleneceği kişiyi seçerken güçlük çeker. Mükemmeli sevdiğinden en iyi erkeği bulma arayışındadır. İdealindeki insanı bulmazsa, ömür boyu bekar kalabilir. Başak kadını sevgiden korkar, sevgiyi bulursa da fedakârlıktan kaçınmaz. Hatta büyük bir tutku haline gelen işini bile bırakabilir. Dostluk ve sevgi önem verdiği özelliklerdir. Çok uygar bir beyne sahip olduğundan rahat hareket etmekten ve gezmekten çekinmez. Kibar ve lüks yerlere götürülmekten hoşlanır. Çalışmayı çok seven bu kadın ayrıntıya önem verir ve maddeye de güvenir. Başak kadınları paranın vereceği güven ve rahatı isterler. Tutumlu olup hesaplarını bilirler. Para kazanabilen insanlara saygı duyarlar. Giyimine çok özen gösterdiklerinden diğerlerinin de buna uymasına dikkat ederler. Hesaplı oluşlarından giyimde pahalı zevkler yerine yakışanı seçerler. Biriken parayı da iyi değerlendirirler. Bu kadınları ancak güçlü erkekler mutlu edebilir. Edebiyata, okumaya ve bilgiye düşkündürler. Başak kadınları çok çabuk küsebilir ve günlerce surat asabilir. Kıskanç değildirler ve çabuk affederler. Çok iyi anne olurlar. Çocuklara eşlerine baktıkları gibi bakar ve gözetirler.


  Elementi: Toprak
  Unsuru: Değişken
  Niteliği: Kadın
  Yöneticisi: Merkür
  Doğal evi: 6. ev
  Şifre: Düzenlilik, hizmet
  Uluslararası ismi: VIRGO
  Hayvan Sembolü : Boz ayı
  Bitki Sembolü : Menekşe

  UĞURLARI:

  Uğurlu taşları: Garnet, Amber, Ametist, Kuvars, Safir, Yeşim
  Uğurlu sayısı: 5
  Uğurlu rengi: Toprak renkleri, gri, viyolet
  Uğurlu günü: Çarşamba
  Uğurlu metali: Cıva
  Uğurlu hayvanları: Maymun, yılan ve sincap
  Uğurlu kuşları: Kırlangıç, papağan ve saksağandır.
  Uğurlu çiçekleri: Kır çiçekleri

  Pozitif Özellikleri : Analizcilik, titizlik, alçakgönüllülük, temiz giyinmek.

  Negatif Özellikleri : Lüzumsuz meşguliyet, acelecilik,aşırı tenkitçilik, aşırı titizlik, kolay beğenmemek. Geleneklere anormal bağlılık, aşırı meraklılık.

  Anahtar Kelimeler: Temiz, düzenli, titiz, telaşçı, endişeli, huysuz, tutucu, çalışkan, verimli, utangaç, pratik, gerçekçi, mantıklı, güvenilir, analizci, işkolik, mütevazı, dikkatli, maddi fakat sahip olmacı değil, mükemmeliyetçi, başkalarına hizmet eden, servis veren, eleştiren.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 20 Oca 2017