Başak Burcu İş Hayatı

'Kadınların Dünyası' forumunda HazaN tarafından 29 Nisan 2011 tarihinde açılan konu


  1. Başak burcunun iş hayatı
    Başak burcu iş dünyası

    Başak iş hayatında yararlı, özel hayatta ise sorun yaratacak birçok özelliğe sahiptir. Mükemmelcilik, güvenilirlik, sabır ve görev bilinci onu ideal bir iş arkadaşı yapar. Orta derece yöneticiliklerde birçok sorumluluk gerektiren görevlerdeki in yapmak için entrikalara ve oyunlara dayanamazlar. Başaklar iş yerlerinde devamlı bir kalite için çabalarlar. Eksikleri risk sanların çoğu Başaktır. İdeal iş arkadaşlarıdırlar ve genelde şefin sağ kolu olarak görev alırlar. Yüksek mevkilerin yolu Başak için kapalıdır, çünkü kariyer ala bilme yeteneğidir. Tipik bir Başakta "kitapçının kolluklarını görmek" demek, onun çok yönlülüğüne işaret etmek demektir.

    Orta bir banka memuru olarak da doktor veya hemşire olarak da başarılı olabilirsiniz. Hakimlik, devlet memurluğu veya avukatlık gibi meslekler de size uygundur. Bilim ada mı olmak sizi araştırmaya yöneltecektir. Siz, insanların Einstein gibi bir dahi olmasını beklemediği bir tipsiniz, ama cesaret ve sabırla amacınıza ulaşabilirsiniz. Birçok "bilgisayar çocuğu" Başak burcunda doğmuştur. Eğer şef olursanız mesela aile reisi gibi memurlarınız çok acı çekerler. Mülkünüze değer verecek ve hata yapmayacaksınız. En çok yorulacak olan ise sekreterinizdir (muhtemelen o da Başak olur). Sizi bütün sene küçük bir konuşma için izleyecektir. Sunuş, Başaklara göre değildir. Siz, işi ilgi çekecek hale getiren şeflerdensiniz.

    Genelde sizde olma yan yeteneklere sahip insanlarla dostluk ediyor, onları dinleyip, bir şeyler öğreniyorsunuz. Evet, moda olan bu kelimenin en iyi örneği olarak "öğrenmeye yetenekli"siniz. Ufak bir grubun başkanı olarak bu yolla çok başarılı olursunuz. Dostlarınız sizi sevecek ve biraz da hayret edecektir.