Başak Burcu İle İlgili Herşey

'Kadınca' forumunda Büsra tarafından 16 Haz 2010 tarihinde açılan konu

 1. Başak Burcu İle İlgili Herşey
  Başak Burcu
  Başak Burcu İle İlgili Bilgiler
  Başak Burcu hakkında
  Başak Burcu bilgiler

  Umarım faydalı olur :f40:

  [​IMG]


  ÖZELLİKLER

  Kendinizi müzede gibi hissettiğiniz bir evdeyseniz ve orada kalemler yazı masasının kenarına paralel yerleştirilip, kitaplar büyüklük sırasına göre dizilmişse ve ortam desintan kokuyorsa, hiç şüphe yok ki evin sahibi Başak burcunda doğmuştur. Aklın gezegeni Merkür tarafından yönetilen Başağı, dış çevresi ve ruhsal durumundaki karmaşa kadar rahatsız eden bir şey yoktur. ,Zodyak' ın altınca burcu olan Başağın en önemli özelliği akıllı olması ve doğruyu yanlıştan ayırabilme yeteneğinin olmasıdır. Bu burçta doğanlar dikkatlidirler, ölçüp biçerler, düşünürler, karşılaştırırlar ve ondan sonra karar verirler. Her şeyi dikkatli bir şekilde analiz ettikleri için, uygun olmayan şeyleri hemen anlayıp, onu en hızlı bir şekilde "düzeltmeye" çalışırlar. Sözünü ettiğimiz bu özellikler, Başağı titizlik delisi gibi gösterebilir. Diğer yandan Başak insanlarına, dürüstlük ve samimiyete dayalı büyük özen göstermek gerekir.

  Başağın ayakları sımsıkı yere basar zaten onu etkileyen madde topraktır. Zodyak' ın problemli üyeleri, özellikle birine dayanma ihtiyacı duyan Yengeç için, Başak huzur ve güven kaynağıdır. Bazı insanların aklını başından alan ve akılca hareketlerin imkânsız olduğu düşünülen durumlar, Başağı şaşkına çevirmez. Verilmesi gereken kararları, bilgisayar kadar güvenilir ve doğru verebilir. Doktorluk veya hemşirelik gibi çabuk ve doğru karar vermenin bir insanın yaşamanı kurtardığı mesleklerde bu burçtan insanların bulunmasına şaşırmamak gerekir. Başak, devamlı mızmızlanan müşterilerin sayısız şikâyetleriyle uğraşması gereken bir otel müdürü olarak da sakinliğini korur ve gerekeni yapar.
  KÜNYE

  En önemli özellikleri : Dürüstlük, alçak gönüllülük, ölçülülük
  En zayıf noktaları : Titizlik, hasta olmaya karşı abartılı korku
  Önerilen meslekler : Doktor, hemşire
  Yeteneksizliği : Halkla ilişkiler yöneticisi
  Kadın olarak : Rahibe Theresa
  Önerilen araç : Bisiklet
  En sevdiği yemek : Güzel köfteler
  En sevdiği içecek : Havuç suyu
  En sevdiği renk : Mavi
  En sevdiği dergi : Hayır kurumlarına yardım dergisi
  En sevdiği spor : Jimnastik
  En sevdiği kitap : Hercule Poirot'lu kitaplar
  En sevdiği eğlence : Etrafı toplamak
  TV' deki favori programı : Yarışmalar
  Kaybetmek istemeyeceği mobilya : Yazı masası
  Metal : Merkür
  Uğurlu taşı : Safir
  Tehlikeli bölge : Karın, bağırsak
  Bulunmayı en sevdiği yer : Park
  SAĞLIK EĞİTİM VE MESLEK


  Bir doktorun bekleme odasında oturanların burçlarını sorun. Kesinlikle birçoğu Başak burcunda doğmuşlardır. Sağlık, Başak için çok ciddi bir konudur. Hayatı boyuncu fiziksel sağlığından şüphelenir, mızmızlanmalarıyla arkadaş ve akrabalarını bıktırır ve her belirtiyi olası hastalık olarak görür.

  Tipik Başak insanları uzun yaşarlar. Bu tabii ki sağlığın değerini bilmelerine bağlıdır. Bu durum bazı Başakların durumu abartıp bazı hastalıkları sinirsel fantezilerden çıkardıklarını da ortaya koyar.

  Hipokondrik insanlar gerçek acı veya hastalıklar hissederler. Söylendiği gibi "psikosomatik" olan ve bir çok Başağın rahatsız olduğu bu şikayetler, ilk sırada karın ve bağırsak bölgesinde görülür. Günlük hayatlarının her problemi Başakların `'karnına vurabilir."

  Aile ve meslek hayatında yaşadıkları strese Başak insanlarının tepki si genelde astım krizleri olur, bunun yanında bastırılmış cinsel sorunlarda cilt hastalıkları olarak ortaya çıkabilir. Psikosomatik hastalıklar alışılmış ilaçlarla çok zor iyileşirler. Birçok Başak bunun için doktordan doktora koşarlar ve sonunda bir büyücü veya psikologta dururlar.

  Birçok sağlık probleminin Başak insanına göre sebebi iş hayatıdır. Başak insanları için iş bir eğlencedir. Çok fazla enerjileri vardır ve işlerini anında hallederler. İş onlar için asıl ihtiyaçlarının karşılanmasına tabii ki doğru mesleği seçtikleri zaman yarayan bir araçtır. Eğer Başak yanlış yerde oturuyor ve enerjisini ona zevk veren bir şeye aktarımıyorsa, arta kalan enerjisini vücudundan dışarı atamaz. Sonuçları, yukarıda belirttiğimiz cinsten sinir bozukluklarıdır. Böyle bir durumda hemen iş değişimi tavsiye edilir.

  Başak bedensel işlerden çok zihinsel işlere eğilimli olduğundan, hareket ve temiz hava eksikliği duyabilir. Görev ve sorumluluk duygusu sebebiyle öğle tatilinde bile çalıştığın da, bunu dengelemek için yürüyüş kadar, evde veya büroda jimnastik ve yoga seansları da yararlıdır.

  Sağlıklı yaşama kapsamına dengeli bir beslenme de girer. Bu konuda birçok Başağa öğüt vermemize gerek yok. Çok az Başak akşam yemeğinde bir hamburger yer. Daha çok pişmemiş gıda maddelerini, yeşil salatayı, süt mamullerini tercih ederler ve kendi ekmeklerini kendileri pişirirler tabii ki tamamen saf undan. Başak insanları genelde vejeteryan yaşarlar. Aşırı görev bilinciniz evlilikleri çekilmez yapabilir. Sorumluluk sahibi bir eş olarak eşinizin de sizin yaşam şartlarınıza uymak zorunda kalmamasına dikkat edin. Başak insanları her yiyeceği düşünerek seçerler. Örneğin çiğ besinler zor hazmedilir. Buna rağmen bu yemekler inatla Başak insanının alışveriş listesinde yer alır ve yemek zamanından sonra hazımsızlıklar başlar. Hoşunuza giden şeyin ne olduğuna yemekten sonra karar vermelisiniz. Kendilerine sağlık havarileri diyenlerin her söyledikleri ne güvenmeyin. Ayrıca ekonominin çarklarına düşmeyenlerin ne kadar para biriktirdiklerinden haberiniz var mı? Kaynakwh: [​IMG]  BURCUN ÜNLÜLERİ


  Michael Jackson, Uğur Dündar, Vitali Hakko, Peter Sellers, Ray Charles,

  Bergman, Agatha Christie, Greta Garbo, Leo Tolstoy, D.H. Lawrence, Sophia Kaynakwh:
  [​IMG]
  Loren, Friedrich Nietzche.
   
  Son düzenleme: 16 Haz 2010