Baş Belası Siyah Noktalar

'Kişisel Bakım' forumunda Kubra tarafından 18 Haziran 2008 tarihinde açılan konu


 1. Kaç yaşına geldiniz ama siyah noktalarınızla hala başınız dertte mi?


  Bazı kadınların ciltlerindeki siyah lekeler kozmetik ürün kullanımına rağmen geçmez. İşte size mucizevi öneri: Elma sirkesi. Yarım su bardağı suya, 3 çorba kaşığı kadar elma sirkesi ekleyip iyice kaynatın. Daha sonra ateşi kısın ve başınıza bir örtü örtüp, yüzünüzü buhara tutun. Bu şekilde yüzünüze 15-20 dakika buhar verin.

  Daha sonra yarı yarıya sulandırılmış elma sirkesiyle yüzünüzü silin. Bu işlemi haftada 2 kez tekrarlayabilirsiniz. Düzenli olarak yapılan işlem sonucunda siyah lekelerin yok olduğunu ve cildinizin parladığını göreceksiniz.

  Siyah noktalara farklı öneriler:
  1- Birer tutam kırlangıç otu, ayrık otu bir kaba konularak üzerine beş bardak su ilave edilerek kaynatılır ve bir gece dinlendirdikten sonra siyah noktaların üzerine sürülür.

  2- Birer tutam nane, yabani kekik yaprağı, ıhlamur bir kaba konulup yeteri kadar su ilave edilerek kaynatılır. Soğuduktan sonra siyah noktaların üzerine sürülür.

  3- Bir adet çok olgun domates ezilir ve ince bir tülbentle süzülür. 1 tatlı kaşığı gliserin ve iki damla asilbent tentürü katılıp karıştırılarak şişeye doldurulup kullanılmak üzere saklanır. Cildin siyah noktalı kısımlarına bol miktarda sürülür.

  not:alıntıdr
    2. Paylaşım için teşekkürler siyak noktaları olanlar uygulasınlar:f106: :f106:
   


Similar Threads: Baş Belası
Forum Başlık Tarih
Kişisel Bakım Baş Belası Siyah Noktalar 15 Ekim 2008
Kişisel Bakım Saç dökülmesinin başlıca nedenleri nelerdir? 6 Şubat 2014
Kişisel Bakım Yılbaşı Oje Modelleri 2014 22 Aralık 2013
Kişisel Bakım Saç Dökülmesinin Başlıca Nedenleri 20 Haziran 2013
Kişisel Bakım Yılbaşı Gecesi İçin Saç Modelleri 2013 31 Aralık 2012