Baş Ağrısının Sebepleri Nelerdir?

'Sağlık Rehberi' forumunda Yasemin tarafından 22 Ocak 2014 tarihinde açılan konu


 1. Baş Ağrısının nedenleri nelerdir tedavisi nasıl yapılmalıdır?Baş ağrısı birçok insanın müzdarip olduğu büyük sıkıntılar arasında yer alır.Baş Ağrısı Baş ağrısının bir çok nedeni vardır. Baş ağrısına neden olan faktörlerden en önemli olanı strestir.

  Aile içerisinde görülen ve işteki sıkıntılar, gürültülü çalışma ortamları strese neden olabilir. baş ağrısının sebepleri nelerdir Stresten kaynaklanan baş ağrıları, boynu, omuzları ve başı etkilemektedir.

  Omuz ve boyun kaslarında oluşan ağrılar direkt olarak baş bölgesine etki eder. Bu nedenle sizi strese sokan nedenleri ve bunlara karşı neler yapabileceğinizi bir gözden geçirmelisiniz. Örnek verecek olursak strese karşı bazı durumlarda iyi bir masaj çok iyi gelebilir.Eğer masaj yaptırma gibi bir durum söz konusu olmuyorsa, sessiz ve ferah bir ortamda birkaç dakika uzanın ve sizi strese sokabilecek hiçbir şey düşünmemeye odaklanın. Sadece kendinizi dinleyin. Tüm bunların yanında hafif bir ağrı kesici ya da aspirin alabilirsiniz.

  Ara sıra baş ağrılarından yakınan kişiler beslenmelerine dikkat etmelidir. Örneğin, azar azar, sık sık yemek, eğer varsa alerjik olduğunuz gıdalardan uzak durmak, alınabilecek en basit önlemlerin başında yer alır.

  bas-agrisi-nedenleri-.
   


Similar Threads: Baş Ağrısının
Forum Başlık Tarih
Sağlık Rehberi Uykuda Gelen Baş Ağrısının Nedenleri 6 Şubat 2012
Sağlık Rehberi Sıcak Havalardaki Baş Ağrısının Nedenleri 8 Temmuz 2012
Sağlık Rehberi Baş ağrısının nedenleri 14 Nisan 2010
Sağlık Rehberi Masabaşında Çalışanlar Dikkat! 18 Mayıs 2016
Sağlık Rehberi Baş dönmesi nasıl geçer 18 Mayıs 2016