Baş Ağrısını Ne Geçirir?

'Sağlık Rehberi' forumunda Nalan tarafından 29 Ocak 2013 tarihinde açılan konu


 1. [​IMG]

  Baş ağrısının pek çok çeşidi vardır. Bunlardan en yaygın olanı migrendir. Migrenin yanı sıra stresten kaynaklanan baş ağrıları, yorgunluktan kaynaklanan baş ağrıları da sık görülmektedir.

  Dayanılmaz bir hal alan baş ağrısı ilaç içmenize rağmen geçmiyorsa size güzel bir masaj tavsiye edeceğim. Doğru yapılan masaj ağrıyı hafifletecek hatta geçirecektir.

  İlk olarak doğru nefes almaya dikkat edin yani göğsünüzden değil diyaframdan nefes alın. (Bir elinizi göğsünüze bir elinizide karnınıza koyun ve göğsünüzü hareket ettirmeden nefes almaya çalışın)

  Doğru nefes almayı başardıktan sonra omuzlarınızı yavaş yavaş fazla canınızı acıtmadan ovdurun (bu işlem için yardım almanız gerekecek ) iki dakika omuza uygulanan masajın ardından ağrının hassas olduğu noktalardan birisi olan ense köküne hafif basınç uygulayın.

  Şimdi içinizden 10'a kadar sayın bu süre içerisinde iki elinizle başınızın iki tarafından sıkın yani şakaklara basınç uygulayın daha sonrasında ise bir elinizi alnınıza diğer elinizi başınızın arka kısmına koyun ve yine içinizden 10'a kadar sayın ve sıkın.

  Bu işlemleri bir iki kez tekrarlayın ama aynı anda düzgün nefes almayı unutmayın. Baş ağrınızda farkedilir bir azalma hissedeceksiniz.
    2. Cevap: Baş Ağrısını Ne Geçirir?

  Baş ağrısı nı geçirmek için oldukça yararlı bilgiler teşekkürler.