Baş Ağrısına Bitkisel Çözüm

'Sağlık Rehberi' forumunda YAREN tarafından 9 Aralık 2009 tarihinde açılan konu


 1. Baş Ağrısı Nasıl Geçer

  Baş Ağrısı hayatımızın pek çok döneminde karşılaştığımız ağrılardan biridir.Artık günümüzde ilaç almak yerine birçok hastalığa karşı şifalı bitkilerle tedavi tercih ediliyor.
  Uzmanlar stres ve yorgunluk sebebiyle oluşan baş ağrılarına karşı taze nane tavsiye ediyor.
  [​IMG]
  İçeriğindeki sakinleştirici ve rahatlatıcı maddeler sayesinde taze nane çayı içerek baş ağrısından kurtulmanız mümkün.

  Bir bardak sıcak suyun içine birkaç tane taze nane atıp 5 dakika demlendirin. Sıcakken yudum yudum için. Günde 3 bardak taze nane çayı içerseniz ağrı kesici hap kullanmanıza gerek kalmıyor.
    2. Cevap: Baş Ağrısına Bitkisel Çözüm

  paylasm için tşkler :f40:
    3. Cevap: Baş Ağrısına Bitkisel Çözüm

  nane herşeye iyi geliyo
    4. Cevap: Baş Ağrısına Bitkisel Çözüm

  Baş Ağrısına Bitkisel Çözüm olarak bir çok bitki kullanılmaktadır son yıllarda insanların kimyasal çözümler yerine doğal olduğundan bitkilere dönmesiylekullanımları oladukça artmıştır.Baş ağrısı için aşağıda size bir kaç alternatif vereceğim

  1-Papatya Yaprağı Suyu

  Papatya Yaprağı Suyu Bu bitkisel suyun kullanımı aslında çok eskidir ama son yılalrda yapılan araştırmalarda baş ağrısına çok iyi geldiği anlaşıldığı için oldukça artmıştır.

  Zaten araştırmalarda kronikleşen baş ağrısı tedavisinde oldukça etkili olduğunu göstermiştir.Özellikle Amerikada bu konuda çok tüketilen bir bitkisel sudur.
  Baş ağrısı için bilinen en etkili bitkisel destektir

  2-Lavanta Kürü

  Baş ağrısına karşı Lavanta, papatya, kekik, karabaş otu gibi bitkiler, 1 çay bardağı sıcak suya, 1 kahve kaşığı koyup 5 dakika demlenip süzülür. Bu karışımdan günde 2-4 bardak içilir.

  Migren için, 2 su bardağı kaynar su içine birer tatlı kaşığı hafif ezilmiş fesleğen, defne ve oğul otu konularak 15 dakika demlenir. Günde 2-3 bardak içilir. Bu karışımın içilmesine düzenli olarak en az 1 ay devam edilirse, zamanla migrene şifa olur.

  Baş ağrısından kurtulmak için 1 Bardak kaynar suya, yarım çay kaşığı toz zencefil konur, 10 dakika bekletilip, günde 3 bardak içilir.