Banyo ve Tuvalet Lavabosu Temizliği Nasıl Yapılır?

'Bunları biliyormusunuz' forumunda Yasemin tarafından 19 Eylül 2013 tarihinde açılan konu


  1. Ev hanımlarının temizlik hususunda en özen gösterdikleri yerlerdir banyo ve tuvalet lavaboları özellikle çocuklarımızın sürekli dokundukları yerler olduğunu düşünürsek lavabo temizliği ve hijyeni çok daha büyük önem taşıyor biz anneler için.

    Lavabo temizliği yapmak için önce mümkünse lavabonuza bir süre sıcak su akmasını sağlayın.Akıttığınız sıcak su lavabolardaki kirlerin yumuşamasını daha kolay temizlenmesini sağlayacaktır.

    Daha sonra yapmanız gereken şey lavaboya deterjan sıkın ve süngerle lavabonun her tarafına gelecek şekilde güzelce dağıtın.Bir süre bu şekilde bekletin deterjanın lavaboya nüfuz etmesini beklemeniz önerilir.Ayrıca deterjanınızı seçerken kireç önleyici ürünleri tercih etmeye çalışın bu sayede çok daha kısa zamanda sonuç alabilirsiniz.

    Deterjanı döktükten sonra beklediğinzi süre bitince temizlik süngeri ile lavabonuzu heryerini güzelce ovun. Metal olan kıısmları ve Musluklarıda iyice temizleyin son olarak lavabonuzu durulayın su lekesi kalmaması için lavabonuzun her yerini kurulayın özellikle musluklar ve metal kısımları.