Banka kartları dijital cüzdana giriyor

'Haberler' forumunda ZeuS tarafından 19 Kasım 2011 tarihinde açılan konu


 1. [​IMG]

  Nakitsiz toplum için dijital cüzdan geliyor
  Kredi ve banka kartları dijital cüzdana giriyor

  BKM Genel Müdürü Canko, 2012 yılının ilk çeyreğinde dijital cüzdanı tanıtacaklarını söyledi.. Canko, “Avrupada temassız kredi kartı Türkiyede başladı. İlk temassız kartı yaptık ama bu yeterli değil, potansiyel yüksek. Temassız uygulamalarda önümüz çok açık dedi.
  Bütün kartlar bir cüzdanda toplanıyor
  Tüm ödeme kartlarının entegre edileceği tek bir cüzdan olacağını ifade eden Canko, “Cüzdanımızda sadece kredi kartları ve banka kartları yok, marka kartları da entegre olacak. Sadece ödemelerinizi değil tasarruflarınızı da bu cüzdanla yapacaksınız. Bu konuda çok detay vermek istemiyoruz ama Ocak-Şubat gibi açıklamayı yapacağız. Amacımız, internet üzerinden yapılan alışverişin süresini kısaltmak değerlendirmesinde bulundu.

  Canko, bireylerin ortalama cüzdan yoklama sıklığının 6-7 saat olduğunu, buna karşılık cep telefonunu ise 16 dakikada bir kontrol ettiğini aktardı.

  Ödeme sistemlerinde biometrik uygulamaların da yaygınlaşacağı öngörüsünde bulunan Soner Canko, “ATM ve POSta biometrik yaygınlaşacak. 2023 yılında nakitsiz ödemeler yapan Türkiye istiyoruz. Kamu mevzuatı ile bizi desteklemeli ifadesini kullandı. (vatan)