bana sevgi ve şefkat ile ilgili kompozisyon

'Sorun Cevaplayalım' forumunda zamaneanne tarafından 6 Kas 2012 tarihinde açılan konu

 1. bana sevgi ve şefkat ile ilgili acil kompozisyon gerek acillllllllllllllll

  Cevap: bana sevgi ve şefkat ile ilgili kompozisyon

  Sevgi ve saygı bir insanın yaşaması ve onurlu bir yaşam sürmesi için elzem duygulardır.Sevgi ve saygı dolu bir ailede yetişen insanlar davranışlarından, hal ve hareketlerinden bunu belli ederler. Sevgisi olmayan insanları kimse sevmez Ama sevgisi olan insanlar sıcakkanlıdır ve birçok kişi onları sever.

  İslam aleminde sevgi, kardeşlik, birlik ve beraberlik düşüncesinin gönülleri rahatlatması, kalplerin tam anlamıyla yumuşaması, merhamet duygularının kabarması, fakir ve yoksulların düşünülmesi, nefsin kötü arzularına gem vurulması, büyüklerin, akrabaların, komşuların, eş ve dostun her daim ziyaret edilmesi, öksüz ve yetimlerin sevindirilmesi, her türlü sosyal dayanışma ve yardımlaşmanın sağlanması; Allahın (cc) aff ve mağfiretinin, bağışlamasının umulduğu olumlu davranış ve yaklaşımlardır.

  Kısacası sevgi ve saygılı olmamızın başkalarına pek faydası yoktur, asıl bize faydası vardır. Bunu kendimiz için yapmalıyız İnsanların kendilerine saygısı olduğu sürece insan ilişkilerini her zaman bu düzeyde yürütürler.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 10 Şub 2017
Yükleniyor...