Balık Burcu Şubat 2010

'Kadınların Dünyası' forumunda Aysell tarafından 4 Şubat 2010 tarihinde açılan konu


 1. Balık Burcu şubat yorumları

  Aşk ve İlişkiler

  10 Şubat tarihine kadar devam edecek Venüs gezegeninin seyrinden geçtiğimiz Ocak aylık yorumunuzda söz etmiştim. Bu enerji hala etkisini koruduğundan, tarafsız bir şekilde ilişkinizi gözden geçirmeli ve aksayan noktaları ele alarak çözümlemeye çalışmalısınız. Bütün bu düzenlemeler için fazlasıyla vaktiniz var. Peki nelere dikkat etmelisiniz şimdi bunları birlikte ele alalım. Herşeyden önce gerçekçi düşünmeniz mutlaka gerekiyor. İster yaşadığınız ilişkide olsun, isterse bundan sonraki seçiminizde, kendinize uygun ve hayata ayrı noktalardan baksanız bile ortak bir nokta oluşturabileceğiniz bir kişiyi tercih etmeniz lazımdır. Yani eskisi gibi, fazla fedakarlıkta bulunmak, onun yerine düşünmek, onun isteklerini merkez almak gerekmiyor. Çünkü bu bakış açısının, üzülmek dışında bir yarar getirmediğini, yaşadığınız tecrübeler dolayısıyla anlamış olmalısınız. Zaten bu enerji, bir türlü karar veremediğiniz konularda da etkili olacağından şimdi çok daha mantıklı bir şekilde durumları gözden geçirerek kendinizi düşünmeyi öğrenebilirsiniz. Bu dönemde, sevdiğiniz kişiye karşı bir süre belli bir mesafe koymanız mümkündür.

  Bireyselliğinizi korumak isteyebilir, ilişkinizin sorunlar yüzünden zarar görmemesi için, soğuk bir tutum sergileyebilirsiniz. Aslında yapılması gereken, egonuzu güçlendirmektir. Çünkü bir Balık beraberliğinde genel olarak, elindekini paylaşmaktan yanadır. Hatta bu paylaşım duygusu bazen öyle ileriye gider ki, Balık kendinden ziyade, karşısındaki kişi olup çıkar. Oysaki kendini de düşünmesi şarttır. İşte sizler bu enerjinin etkisi altında öncelikle eşit hak ve sorumluluklar içinde ilişkisini sahiplenen kişilere doğru yönlenebilir, ilişkinizde ise, bu olgunun ön planda olmasına önem verebilirsiniz. Çünkü sizler özel haklara sahip olması gereken kişilersiniz. Bu enerji altında eski bir arkadaşlığın gizlice sürdürülmesi mümkündür. Bu ilişki son derece özgür paylaşımlardan oluşabilir. Yani her iki taraf da, süresi konusunda ısrarlı davranmayabilir. Amaç, ortak fikirlerin paylaşımı ve biraz olsun sorunlardan uzaklaşmak olabilir. Özgürlük konusu bu dönemde çok önemlidir. Aileniz içinde sağlık veya başka bir problemle ayrı mekanlarda yaşamak zorunda olduğunuz kişilerle daha yakından ilgilenmeniz gerekebilir. Yardımseverlik hisleriniz bu enerjinin etkisi altında yoğunlaşabilir.

  Dört Yapraklı Yonca

  11 Şubat-6 Mart tarihleri arasında sizi her konuda destekleyecek hayatın keyifli yanlarını hissetmenizi sağlayacak olan Venüs gezegeninin burcunuzdaki başkalarıyla bağlantı kurmanız açısından yardımcı olduğu gibi, empati yeteneğiniz sayesinde gerek çevrenizle gerekse ilişkinizle alakalı konularda daha güçlü bağlantılar kurabilmenizi destekleyicidir. Sizler bu dört yapraklı yonca eşsizliğindeki enerji sayesinde, karşı cins üzerinde büyülü bir etki bırakabilir, girdiğiniz her ortamda gözlerin üzerinize çevrildiğini hissedebilirsiniz. Ruhunuzun doyum ihtiyacı yükseleceği gibi, her olaydan kendinize yeni bir ders çıkarmanız da mümkündür. İnsanları uzlaştırıcı ve uyum duygusu içinde bir araya getirici tavırlarınız sayesinde başkalarının gözünde ne kadar farklı olduğunuzu göstermeniz şimdi çok daha kolay olabilir. Kendiniz ve sevdikleriniz adına düşünmeyi her zaman başaran kişiler olarak, bu dönemde ilişkinizi yeniden onarabilecek gücü kendinizde bulabilirsiniz.

  12 yıl sonra burcunuz üzerinde ilerlemekte olan ikinci yöneticiniz Jüpiter ve burcunuzda son derece güçlü olan Venüs gezegeninin etkisi, kimileriniz için maddi-manevi, bazılarınız için eğitim-iş bazılarınız için aşk anlamında etkili olsa da, genel anlamıyla en önemli yansıması ruhunuzun derinliklerindeki özgürlüğün yüzeye çıkması halidir. Yaşadığınız acı tecrübeleri geride bırakmanızı, herşeye rağmen hayatı yeniden kucaklamanızı, bağımlılıklarınızın esiri olmadan düzgün bir ilişki yaşamınızı sağlayabilecek bu enerji, iletişimsel konularda ve yenilikler adına doğanın size bir armağanı gibidir. Bu oluşumun yarattığı yüksek enerji, manevi gücünüzü yeniden kazanarak, özünüzde bulunan asıl hazineye ulaşabilmeniz adına sizi destekleyicidir. Yani türlü nedenler yüzünden hayata küsmenize, hatta kendinizden uzaklaşmanıza ve bu yüzden inancınızın zayıflamasına neden olan zorlukları aşabilmenizde sizi destekler. Bunun yolu ise güvendir. Güven duygusu yüksek olan insanın kendiyle hesaplaşması sona erer. Kendiyle hesaplaşmasını bitiren insan huzurludur, mutludur Artık korkacak hiçbir şeyi yoktur.
  İş ve Kariyer

  Bilinçli farkındalık

  Sevgili Balıklar Aşk ve İlişkiler bölümünde ele aldığım muazzam güzellikteki enerjileri sizlere yazarken inanın çok mutlu oldum. Hemen hemen her Balık yükselen burçları ve doğum haritalarındaki oluşumlar nispetinde bu enerjiden nasibini sırasıyla alacaktır. 2010 yılıyla ilgili olarak en başından bu yana dönüşümlerin başlangıcı ve bilincin uyanışının yılı olduğunu ifade etmeye çalışıyorum. Yani artık öyle uzun cümleler kurmanıza gerek yok. Önünüzdeki gerçeğin farkında olarak yapılması gerekeni önceden planlayarak akıllıca manevralarda bulunmak gerekiyor. Hayatın ciddiye alınması, günü birlik düşünmekten ziyade geleceğinizi, çıkarlarınızı düşünerek hareket edilmesi gereken zamanlardayız. Şuna küstüm, buna kırıldım, bu beni üzüyor, bana ne gibi çocuksu laflar etme vaktinde değiliz. Kendimiz başta olmak üzere en yakınımızdaki insandan tutun da aynı havayı soluduğumuz insana kadar dikkatli olacağız. Kendi kendimizin düşmanı olmamak için, önce kendimizle olan savaşımızı halledeceğiz. Bize yanlışları düzeltmek için ne bir silgi ve de ne bir boş kağıt verilmeyecek. Biz kendi hikayemizi akıllıca yazmayı, nerde nasıl ve ne zaman atakta bulunmamız gerektiğini bileceğiz. Çalışacağız, çabalayacağız, geleceğe yatırım yapacağız, zamanı geldiğinde bırakmasını da bileceğiz. Krizleri atlatmak için gün gelecek eski olandan vazgeçeceğiz yeniye yer açacağız.

  Neden bunlardan bahsettim. Günlük yorumlarda kısa geçmemek için 31 Ocakta başlayan Satürn-Pluto zorlu görünümünü aylık yorumunuzda ele almak istedim. Sizler açısından bu enerjinin anlamı, Hedeflerinizi gerçekleştirme, plan ve projelerinizi hayata geçirme, gruplarla temasta olma, yeni bir zirve belirleme, diğer insanlarla maddi ve manevi anlamda ortaklaşa paylaşımda bulunma, çalışma hayatınızla ilgili konularda yapılacak düzenlemelerle parasal anlamda rahata kavuşma konularında özellikle bu aralar sakin ve kontrollü, akıllı gitmenin öneminin büyük olduğunu bilmenizi isterim. Mars nedeniyle 10 Mart tarihine kadar zorlanabiliriz. Satürn-Pluto mücadeleci açısı nedeniyle sağlık başta olmak üzere iş ortamı, iş yerimizle alakalı değişimler konularında baskı altına alınabiliriz. Bir adım atmak isterken durup bekleyebiliriz. Önlenemez bir takım olaylara muhatap olabiliriz. Kontrolümüzü yitirdiğimizi sanabiliriz. Bütün bunlar bir günde, bir ayda olmayabilir. Ancak Satürn gezegeninin Terazi burcu seyri devam ederken lütfen çıkarlarınızın bilincinde olarak önlemlerinizi alınız. Amacınız üzüm yemekse bağcıyı dövmek yerine, bağcı ile dost olarak üzüm üretmeyi öğreniniz. Egonuz mu zorlanır? O sizden küçük mü, siz kimseye eğilmez misiniz? zamanınız mı yok? Eğer bunları içinizden geçiriyorsanız unutun dostlarım. Ne demiştik? Engellenmek istemiyorsak, dönüşümde bulunmayı arzuluyorsak oyunu kuralına göre oynamak zorundayız.

  Jüpiter Balık burcu enerjisi harikadır, gerçekten nimetlendiricidir. Ancak bir o kadar da rehavet vericidir. Yanıltıcıdır. Kendinizi kaf dağında görmenizi sağlayıcıdır. Eğer akıllı bir planınız, projeniz yoksa, bir amacınız ve çıkmak istediğiniz zirveniz yoksa gördüğünüz ancak bir rüyadan ibaret olarak kalır. Seçim sizin dostlarım. Eğlenelim, coşalım ancak karıncalar gibi erzakımızı toplamayı da ihmal etmeyelim. Kış günlerinde açıkta kalmamak için.

  20 Aralık-10 Mart 2010 tarihleri arasında Aslan burcunda geri harekette olacak Mars gezegeninin etkisinden geçtiğimiz Aralık ve Ocak ayı yorumlarınızda maddeler halinde sıralayarak söz etmiştim. Gündelik iş temponuzu ilgilendiren tüm hizmetler, çalışma yöntemleriniz kişisel gayretleriniz, İş ve iş ortamınızla alakalı her durum(iş arkadaşlarınızla olan ilişkinize kadar) stajla alakalı tüm konular, yaşamınızı günlük işleriniz açısından düzene sokmak, sağlığınızla alakalı her türlü mesele. Peki geri hareket süresince neler yaşanabilir şimdi bunları gözden geçirelim. Ki bu etkiler tüm burçlarda ortaktır ancak yaşam alanları farklıdır. En önemli etkisi, başkalarının onayına ihtiyaç duyabilirsiniz.

  Hareketleriniz kısıtlanabilir.Tek başına kaldığınızı hissedebilir, kendi kendinizle mücadele edebilirsiniz.Sinirli tepkiler gösterebilirsiniz. Kendinizden şüphe edebilirsiniz.İhtiyaçlarınızı karşılamakta zorluk çekebilirsiniz. Bu konularla aşırı ilgilenebilir veya tümüyle vazgeçmeye kalkışabilirsiniz.Saplantılı, aşırı gururlu, kibirli, kendini beğenmiş davranabilirsiniz.

  Sıra dışı davranabilirsiniz.Kendi içinize dönerek olayları gereğinden fazla abartabilirsiniz. Mücadeleden kaçabilirsiniz. Peki neler yapmalıyız? Geri hareket boyunca çalışmalarınızı, eksiklerinizi gözden geçirebilirsiniz. Yenilik anlamında herhangi bir karara varmamalı, beklemede kalmalı, ölçüp tartmalısınız. Sabırsız olmamalı, bildiğinizi okumamalısınız. Enerjiniz düşük olacağından kendinize fazlasıyla dikkat etmeli, sağlığınıza özen göstermelisiniz. İş ortamındaki kişilerle tartışmalardan kaçınmalısınız. Bu dönemde ertelenmeler, gecikmeler veya tümüyle durmalar söz konusu olabilir. Sakin olmalısınız. Bekleme süresince olayları kendi akışında değerlendirmelisiniz. Bunları yapabilmenizde Jüpiter ve Venüs gezegenlerinin burcunuzdaki seyri fazlasıyla işinize yarayabilir.

  18 Ocak 2010–22 Ocak 2011 tarihleri arasında, Balık burcunda ilerlemeye başlayacak yöneticiniz Jüpiter, 12 yıl sonra burcunuzu ziyaret eden bereketli bir can dost anlamındadır. Başta inancınız olmak üzere, hayallerinizi de besleyecek bu büyük kuvvet, yaratıcı özelliklerinizi ön plana çıkartıcı ve hayata bakış açınızı güçlendirici, sizi zenginleştiricidir. Zenginlikten ne mana çıkardığımız tabi ki kimlik duygumuzla birebir alakalıdır. Ancak şu var ki, Jüpiter Balık burcu sürecinde maneviyatınızın güçlendiğini ve hayatı çok daha farklı yanlarıyla ele aldığınızı hissedebilirsiniz. Zaten Balıklar kendini aşmayı, bilincin sınırları dışına taşmayı başarabilen üstün özelliklere sahip burç mensuplarıdır. Şimdi bu özel yanlarınızın misliyle çoğaldığını gözlemleyebilirsiniz. İdeallerinizi hayata geçirebilmeniz ve uygun alanlarda değerlendirmeniz için doğal şansınız Jüpiter artık yanınızda. Ancak yanında bir yol arkadaşı daha var. Uranüs gezegeni. Yani tek başına değil. Uranüs 2003 yılından bu yana burcunuzda. Ve bu durum özgürlük ile bağımlılık arasında gelgitler yaşamanıza neden olmakta.

  Yapılması gereken hayallerinizi gerçeklik sınırı içinde tutarak ideallerinizin peşinden gitmek. Kendinize değer vermek, kendinize inanmak, her şeyi başaracağınıza dair inancınızı asla kaybetmemek. Uzun yıllardır ne kadar zorlandığınızı biliyorum. Ancak şu var ki, Jüpiter şifalı bir el gibidir. Gelir, yaralarınızı sarar ve sizi karanlıklardan aydınlığa çıkarır. Onun yol gösterici ışığında, doğru yolu görebilirsiniz. Sizi düşmanlarınızdan koruyacak bu güç, ayrı zamanda rehberinizdir. Rehberinizin sesine kulak veriniz. O ses sayesinde siz de başkalarının kılavuzu olabilirsiniz. Yumuşacık, sevgi dolu yüreğinizle, merhametinizle acısı olanlara destek verebilir, hayatı sevmeyi öğretebilirsiniz. Sanatınızla, mistik kuvvetinizle, kaleminizle, gönül yoldaşlığınızla çevrenizi kucaklayacağınız bu dönemin sizlere güzellik, umut, şifa ve bereket getirmesini diliyorum.
    2. Cevap: Balık Burcu Şubat 2010

  Parasal Durumunuz

  Su akarken testinizi doldurun

  20 Aralık 2009-10 Mart 2010 tarihleri arasında geri hareket yapacak olan para evinizin yöneticisi Mars gezegeninin etkisinden geçtiğimiz iki aydır yorumlarınızda söz ediyorum. Tekrar hatırlatmak isterim. Yetenekleriniz yoluyla elde edilen tüm maddi kazanımlarınız (geliriniz) kayıplarımız (parasal), güven sağlayan değerleriniz, yatırımlarınız, gelir ve giderleriniz(bütçeniz), yeteneklerini değerlendirme suretiyle elde ettiğiniz paralar, becerileriniz, harcamalarınız, zenginlik, hırsınız, maddi ve manevi konulardaki işlerinizi düzene koyabilmeniz, menkul değerleriniz, ticaret gelirleri, parasal sorunlarınızla mücadele gücünüz ve borçlarınızla alakalı konular. Gördüğünüz gibi finansal konularda Ocak ayında üzerinde dikkat etmeniz gereken en önemli konu, özellikle ay ortasına kadar riskli yatırımlardan, ani kararlardan uzak durmanızdır. Ayağınızı yorganınıza göre uzatmanız ve iş hayatında şartlarınızı göz önüne alarak harcamalarda bulunmanız gayet yararlıdır. Özgüven duygunuz yüksek olsa da, maddi konularda rekabete girişmek, öne çıkmaya çalışmak, maddi yönden rahat edebilmek için, önünüze çıkan her teklifi kabul etmek tabi ki sakıncalıdır.

  Jüpiter gezegeni 17 Şubat tarihinde Venüsle kavuşacak. Bu kavuşum sizleri maddi ve manevi anlamda canlandırıcıdır. O zaman gelin, İş ve Kariyer bölümünde okuduğumuz gibi, arkamızdaki bu büyük gücün desteğinden yararlanalım. Ancak hedeflerimizin peşinden koşmayı ihmal etmeyelim, su akarken testilerimizi dolduralım.

  Şubat Ayı Astrolojik Takviminiz

  Pozitif Enerjili Günler :5-6-9-10-11-15-16-19-20-21-24-25
  Zayıf Enerjili Günler :1-2-7-8-15-16-22-23-28
  Aşkta En Şanslı Günler :24-25
  Parada bereketli günler :17-18
  Yeniay :15-16
  (Ay gezegeninin Balık burcunda olduğu günlerdir. Sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)
  Dolunay :1-2-28
  (Ay gezegeninin Başak burcundan geçtiği ve sizin burcunuzla karşıtlık yaptığı günlerdir. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

  Alıntı
    3. Cevap: Balık Burcu Şubat 2010

  bukadar detaylı bir balık burcu okumamıştım tşk paylaşımınıza ve emeğinize
   


Similar Threads: Balık Burcu
Forum Başlık Tarih
Kadınların Dünyası Balık burcu yorumu ekim 2015 28 Ekim 2015
Kadınların Dünyası 2013 Ocak Ayı Balık Burcu Yorumu 27 Aralık 2012
Kadınların Dünyası 2013 Balık Burcu Yorumu 20 Aralık 2012
Kadınların Dünyası Balık Burcu Kasım 2012 Yorumları 27 Ekim 2012
Kadınların Dünyası 2013 Balık Burcu Yorumu 30 Ağustos 2012