Balgam Nasıl Sökülür Tedavisi

'Bunları biliyormusunuz' forumunda Yasemin tarafından 18 Mar 2013 tarihinde açılan konu

 1. Balgam Nasıl Sökülür Nasıl Tedavisi Edilir  Boğaz da biriken balgamı çıkarmak bilindiği üzere bazan o kadar kolay olmamaktadır.Balgam çıkartmanın yollarından en önemlisi bol miktarda su içmektir bol su içerek balgam çıkartma konusunda daha rahat olursunuz.Balgam Vücudumuzda biriken ve bize zararı olan kimi maddelerindışarı atılmasını sağlayan bir çeşit salgıdır.Balgam boğazda biriktiği için öksürmemize neden olur.

  Ayrıca Balgamın atılması öksürük yardımıyla gerçekleşir.Balgamı dışarı daha rahat atmak için balgam söktürücü ilaçlar veya bitkiler yardımıyla balgamı ağızdan dışarı atabilmek daha rahat ve daha kolay olmaktadır.

  Ayrıca Balgam tedavisi için öncelikle balgamın nedenini bulmak ve bir hastalıktan kaynaklanıyorsa hastalığın tedavisine başlamak gerekir. Bununla birlikte, balgam şikâyetini azaltmak için balgam söktürücü ilaçlar ve şifalı bitkiler kullanılabilir.

  Bitkisel tedavi için meyan kökü, zencefil, ıhlamur ve ısırgan otu gibi şifalı bitkiler balgam söktürücü etkileri nedeniyle kullanılabilir.Isırgan otunun tohumları suyu sıkılmış üzümle birlikte suda kaynatılarak hazırlanan karışım her gün bir çorba kaşığı kadar içilmeye devam edilirse boğazı yumuşatır ve balgamı söktürmeye yardımcı olur.
   
  Son düzenleme: 18 Mar 2013