Balgam Nasıl Giderilir

'Bunları biliyormusunuz' forumunda Yasemin tarafından 6 Mayıs 2013 tarihinde açılan konu


 1. Balgam Nasıl Geçer  Balgam bir çok kişinin müzdarip olduğu bir durumdur özellikle soğuk algınlığı sonrasında oluşan Balgamı gidermek daha kolaydır.Bu bakımdan öncelikle balgama neden olan sorunun iyi bilinmesi gereklidir.Balgam herhangi bir hastalık sonrasında oluşmuş ise ona göre tedavi uygulamak gereklidir.Bitkisel yollarla balgam sorununa çözüm bulmak için aşağıdaki yazımızı dikkatlice okumanız yararlı olacaktır.

  Balgam Gidermek için Sizlerle paylaşacağımız bitkisel tedavi önerilerini dikkate almanızı öneririz.


  Öncelikle aşırı balgam sorununuz var ise bu yöntemi denemelisiniz faydasını göreceksiniz;Hazırlaması çok kolay 4 tane kuru incir bir kahve kaşığı meyan kökü ile karıştırılıp kaynatın ve süzün bu karışımı günde üç defa kullanın.

  Bir başka önerimiz ise şöyle;Bir kilo suyun içerisine bir yemek kaşığı civanperçemi ilave edin ve kaynatın kaynattıktan sonra yine diğer tarifimizde olduğu gibi süzün günde 3 öğün olmak üzere iki yemek kaşığı için.

  Yine balgam giderici kolay bir önerimiz olacak sizlere;Bir litre suyun içerisine bir yemek kaşığı ısırgan tohumu katılıp kaynatılır daha sonra süzülür iki çorba kaşığı bal ile birlikte karıştırılır.Sabahları karnınız açken akşamları yatmadan önce bir çay bardağıyla içilir.