Bal ve tarçın maskesi Nasıl yapılır?

'Kişisel Bakım' forumunda Yasemin tarafından 6 Mar 2014 tarihinde açılan konu

 1. Bal ve tarçın maskesiyle güzelleşin  Sağlığımız için faydalı olan besinler güzelliğimizi korumak için de yardımcı oluyor. Tatlılarda severek kullandığımız tarçın ve şifa kaynağı bal birleştiğinde mükemmel bir temizleme maskesine dönüşüyor.

  balvetarcin--.

  Bal ve Tarçınla Güzelleşin!

  Tarçın ve bal maskesi cildinizi derinlemesine temizlerken, ergenlik dönemi ve strese bağlı olarak çıkan sivilceleri tedavi ediyor.

  Günlük kullanıma uygun bal ve tarçın maskesinin hazırlaması ve uygulaması basit, sonuç ise muhteşem! Mutfağınızda kullandığınız malzemelerden doğal ve etkili bir güzellik maskesi yaratacaksınız. Cilt hücreleri geceleri kendini yeniler. Tarçın ve bal maskesini gece uyumadan önce yüzünüze sürüp uyursanız daha etkili olduğunu göreceksiniz. Maskenin etkisiyle cilt hücreleri daha hızlı yenilecek, cildin genç ve sağlıklı kalmasını sağlayacaktır.

  Bal ve Tarçın Maskesi için gerekli olan malzemeler;

  1 yemek kaşığı süzme bal 1 yemek kaşığı tarçın

  Bal ve Tarçın maskesinin hazırlanışı malzemeleri cam bir kâse karıştırın. Macun haline geldikten sonra sivilce olan bölgeye sürün. 2 saat bekledikten sonra ılık su ile durulayın. Havluyla kurulayın. Notlar, Bal ve tarçın maskesini her gün uygulayabilirsiniz.

  Uygulamadan sonra cildinizi mutlaka ılık su ile durulayın. Siyah noktaların temizliği için de etkili bir maskedir.

  Daha fazla maskeye ihtiyaç duyarsanız bal ve tarçının miktarını aynı oranda yükseltebilirsiniz.

  balvetarcin--.