Bal Sarımsak limon karışımı

'Bunları biliyormusunuz' forumunda Yasemin tarafından 22 Kasım 2013 tarihinde açılan konu


  1. Sarımsak limon karışımı hazırlama sarımsak limon suyunun faydaları yararları nelerdir konuyla ilgili yazımızda bu bilgiler bulabilirsiniz.

    [​IMG]

    Evlerinizde güvenle kullanabileceğiniz mucizevi bir karışım nasıl hazırlanır tarifini vereceğim.
    Peki bu Sarımsak-limon karışımının faydaları nelerdir:Sarımsaklı lümon ve bal karışımı tüm damar iltihapları tedavi ediyor ayrıca tıkanan damarları açmaya yardımcı oluyor.Kollestrol ve lipidi düşürüyor zararlı yağların yakılmasını sağlıyor, kilo verdiriyor şekeri düşürüyor, pankreasın yenilemesini sağlıyor bunun gibi vücudumuza birçok faydası olan Sarımsaklı limon ve bal karışımı nasıl hazırlanır.

    2 Litre limon suyu, 40 diş soyulmuş ve ezilmiş sarımsak, ağzı sıkı kapanan koyu renkli veya üzeri kağıtla kapatılmış bir kavanoz lazım. Limonların suyunu iyice sıkıp kavanoza doldurun, soyulmuş 40 diş orta boy sarımsağı yıkamadan ve ezerek limonun içine atıp kavanozun kapağını kapatın.Hazırladığınız bu karışımı 5 gün boyunca normal ılık bir yerde saklanıp her gün çalkalayın.25 gün bu şekilde beklettiğiniz karışımı sabah aç karnınıza bal ile karıştırarak yarım çay bardağı kadar için.