Bakugan Kahramanları

'Eğitim Merkezi' forumunda Aysell tarafından 7 Mar 2010 tarihinde açılan konu

 1. Bakugan Karakterleri

  DAN : Bakugan Savaşçıları lideri. 12 yaşında. Maceraperest. En büyük amacı dünyadaki 1 numaralı Bakugan oyuncusu olmak. Oyunda Ateş güçlerini kullanan bir Pyrus savaşçısı Koruyucu Bakugan'ı, Bakugan türleri arasında en güçlü olan Pyrus Dragonoid.

  PYRUS DRAGO : Ateş dünyası Pyrus'daki Vestroia'da yaşayan en güçlü türlerden biri ve Bakugan'ların lideri. Sonsuz şekilde kendi kendine dönüşebilme yeteneğine sahip.

  RUNO : 12 yaşında.Erkek gibi davranan bir kız çocuğu. Bakugan oynamaya bayılıyor. Kabul etmese de Dan'den hoşlandığı çok açık. Oyunda Işık güçlerini kullanan bir Haos savaşçısı. Koruyucu Bakugan'ı bir kaplanı andıran Haos Tigrerra.

  HAOS TIGRERRA : Işık dünyası Haos'tan gelen, kaplan görünümde bir Bakugan. Bedenindeki kılıçlar dünyadaki herşeyi kesebilecek güç ve keskinlikte.Tigrerra'nın da dönüşebilme yeteneği var.

  SHUN : Çocukluk arkadaşı Dan ile birlikte Bakugan'ın kurallarını belirlemiş olan usta bir oyuncu. Sessiz ve yardımsever Shun eskiden bir Ninja olan büyükbabası ile yaşıyor. O, Rüzgar güçlerini kullanan bir Ventus savaşçısı. Koruyucu Bakugan'ı yırtıcı bir kuşa benzeyen Ventus Skyress.

  VENTUS SKYRESS : Rüzgar dünyası Ventus'tan gelen Bakugan. Cisimlerin gerisini görebilme, yeniden diriltme ve dönüşebilme yeteneklerine sahip.

  MARUCHO : 11 yaşında ama olgun ve bilgili. Zengin bir ailenin tek oğlu. Oyunda kaba kuvvet yerine stratejiye önem veriyor ve bunu geliştirmek için sürekli çalışıyor. Marucho, Su güçlerini kullanan bir Aquos savaşçısı. Koruyucu Bakugan'ı değişken karakterli Aquos Preyas.

  AQUOS PREYAS : Su dünyası Aquos'tan gelen, bukalemun gibi görüntü değiştirebilen bir Bakugan. Moleküler yapısını değiştirerek Ateş, Toprak, Işık, Karanlık, Su ya da Rüzgar özelliklerini kullanabilme yeteneğine sahip.

  JULIE : Biraz unutkan, hafif çatlak ve fazlasıyla iyimser olan bu küçük prenses, Dan'in bir numaralı hayranı. Oyunda Toprak güçlerini kullanan bir Subterra savaşçısı ve Koruyucu Bakugan'ı kilden yapılma bir heykeli andıran Subterra Gorem. Subterra Gorem: Toprak dünyası Subterra'da gelen, katı ve çok ağır bir gövdeye sahip, dönüşebilen bir Bakugan.

  ALICE : 14 yaşındaki. Parlak bilim adamı Michael'ın torunu. Oyunla ilgili engin bilgiye sahip ve savaşmaktansa diğer Savaşçılar'a strateji önerileri vermeyi tercih ediyor. Koruyucu Bakugan'ı, Masquerade'in bedeninden çıktıktan sonra ona kalan Alpha Hydranoid.

  MASQUERADE : Dan'in baş düşmanı ve en güçlü Bakugan oyuncularından birisi. Gerçek kimliğini gizlemek için sürekli maske takıyor. Asıl amacı sahip olduğu Kader Kartı'nı kullanarak tüm diğer Bakuganları Kader Boyutu'na göndermek. Oyunda Karanlık güçlerini kullanan bir Darkus savaşçısı. Koruyucu Bakugan'ı acımasız Darkus Hydranoid.

  DARKUS HYDRANOID : Karanlık dünyası Darkus'tan gelen, gövdesi zeki ve bağımsız bir hücre yapısından oluşmuş bir Bakugan.

  HAL-G : Vestroia'ya giden kapıyı açan Michael'ın Sessiz Çekirdek'te dönüşmesi sonucu ortaya çıkan kötü karakter. Dünyaya Hal-G kimliğiyle döndüğünde Masquerade'i yanına alarak karşısına çıkan tüm Bakuganları yok etmeye çalışıyor.