Bakımlı eller için maske önerileri

'Kişisel Bakım' forumunda Yasemin tarafından 18 Kasım 2013 tarihinde açılan konu


 1. Bakımlı ellere sahip olmak için öyle pahalı bakım ürünlerine ihtiyacınız yok inanın bayanlar.Yapmanız gereken şey aşağıda sizlerle paylaşacağımız evde yapabileceğiniz basit uygulamaları dikkate alarak uygulamanız gerisini bırakın elleriniz size anlatsın.Göreceksiniz elleriniizn ne kadar sağlıklı ve güzel göründüğünü.

  Resimki gibi sağlıklı ve yumuşacık ellere sahip olmak için uygulamanız gereken bakım önerileri:

  [IMGALT=http://resim.forumdas.net/upl/uploads/bakimli-eller-icin-oneriler-57914.jpg]bakimli-eller-icin-oneriler-57914[/IMGALT]


  Ellerinizin bakımına öncelikle ellerinizi doğru bir şekilde yıkayarak başlayın. Doğru yıkama için ihtiyacınız olan malzeme yumuşak bir sabun kullanmakta yarar vardır.Elleriniz ehaftada bir kaç defa peeling yapmayı ihmal etmeyin bu uygulama ellerinizi ölü hücrelerden ve birikmiş kirlerden arınması için önemlidir.

  Elleriniz için özel bakım maskeleri:

  Eller için evde hemen yapıp, uygulayabileceğiniz ve sonucundan memnun kalacağınız bir maske bu. Malzemeleri bal ve zeytinyağı. Ellerinizi ılık bir suda yumuşayana kadar bekletin. Bir kapta zeytinyağı ve 1 kaşık balı iyice karıştırın ve ellerinizi bu karışımın içinde 5 dakika kadar bekletin.

  Kuru ve yıpranmış ellere uygulanan killi maske hem besleyici hem de onarıcı. Malzemeleri: 1 tatlı kaşığı badem yağı, 2 yumurta sarısı ve 1 tatlı kaşığı kil.Bir kapta bütün malzemeleri iyice karıştırın ve krem kıvamına gelinceye kadar çırpın. Karışımı katılaşıncaya kadar yaklaşık 10 dakika buzlukta bekletin ve daha sonra ellerinize sürün. Bu karışımla ellerinizi 10 dakika bekletin ve durulayın.

  Ayrıca elelrinizi içtiğiniz kahve telvesi ile ovalayın 5 dakika bekletin ve ılık su ile durulayın göreceksiniz elleriniz yumuşacık olacak.