Bahçivanlar Diyarı bilgi

'Oyun Bölümü' forumunda HazaN tarafından 11 Şubat 2010 tarihinde açılan konu


 1. Bahcivanlar Diyarı hakkında bilgi  Bahçivanlar Diyarı oyunu hakkında size bazı bilgiler vermeye çalışacağım.

  Oyunun amacı Wimps diye isimlendirilen müşterilerin siparişlerine cevap verebilmektir. Normal şartlarda bahçenize hergün 4 wimps yani müşteri gelir.(Resim 1.1)


  [​IMG]
  Resim 1.1.
  Her müşteri yetiştirmekte olduğunuz ürünlerden belirli bir miktar karşılığında belirli oranda talepte bulunacaktır. Bu talepleri karşılayıp karşılamamakta özgürsünüz. 3 seçeneğiniz bulunmakta "Evet" diyerek satış yapabilir, "Sonra" diyerek erteleyebilir yada "Hayır" diyerek satış yapmadan geri gönderebilirsiniz.
  "Sonra" derseniz sizi süresiz bir şekilde bekleyecektir sevimli wimpsler ama unutmayınki bahçenize toplam 14 tane wimp sığmakta 15. gelmemektedir. Bu nedenle bol bol ürün yetiştirmeye bakın.

  Oyuna ilk başlayanları küçük bir bahçe beklemektedir. Bol bol ot, kaya, kök ve şanslıysanız 1, şanssızsanız 3 köstebekle başbaşasınız. (Şekil 1.2)

  [​IMG]
  Şekil 1.2
  ilk başta yetiştirmeniz için size sadece iki bitki verilecek "Havuç" ve "Marul". Yandaki rafta bulunan kavonozlardan havucu ve marulu alıp hemen tarlanıza ekin. Yukarda sulama aracını tıklayıp ektiğiniz bitkileri sulayın. Süre doluncada isterseniz yukardaki toplama aracı vasıtasıyla, istersenizde aşağıdaki hasat yardımcısı vasıtasıyla ürünlerinizi toplayın. Ne kadar çok ürün ekerseniz. Okadar çabuk level alır ve üst seviyeye ulaşırsınız.

  Sizlere tavsiyem öncelikle kazandığınız her köklirasını tarlanızı temizleye yatırın. Tarlanızın temizlenmiş hali Resim 1.3. te görünüyor. Bu hale geldiğinde artık siz uzman bir cücesiniz. Bol bol ekim yapabilirsiniz. Kolay gelsin. :f106:

  [​IMG]
  Resim 1.3
  Şimdi gelelim diğer unsurlara. Mesajlarınızı ekranın üst kısmında bulunan Postakutusu sembolüne tıklayarak okuyabilir ve yeni mesajlar yazabilirsiniz.
  Oyuna ilk başladığım zaman aceba bu ne işe yarıyor diye epey düşündüğüm bir konuda da bilgi vermek istiyorum.
  Üst menüde bir klasör resmi var. O diğer oyunculara sözleşme yollamanıza ve size gelen sözleşmeleri görmenize yarıyor.Pazarda sizden alınan %10 komisyondan muafsınız o yüzden bence sözleşme yoluyla ürün satıp alın :f40: (Önce ürün cinsini belirleyin, altına kaçtan satacağınızı yazın, Ürün listesinin aldında alıcının bahçe adını girin ve göndere tıklayın ve bir onay daha isteyecek sizden onuda onaylayıp karşı tarafın sözleşmenizi kabul etmesini bekleyebilirsiniz)

  Sağ alt köşede Çite dayalı bir Bisiklet var. Onunla Yeşil Vadiye inebilirsin. Kışın karda buzda biraz zor olacak Yeşil vadiye bu yolla gitmen ama premium üye olursanız o zaman sizi daha lüks taşıtlar bekliyor unutmayın..

  Not: Bahçe sergisinin nasıl açılacağı BURADA resimli olarak anlatılmıştır.