Bağcılar'da Patlama

'Haberler' forumunda By RiZeLi tarafından 15 Haziran 2011 tarihinde açılan konu


 1. Bağcılar'da Patlama
  Bağcılar'da Patlama Oldu


  Bağcılar'da, PTT şubesinin önüne ve polis merkezinin arka duvarına bırakılan ses bombaları yarım saat arayla patladı.
  Olaylarda can kaybı yaşanmadı. Şiddetli sesten etkilenen bir vatandaş, ambulansta tedavi edildi. Polis olayla ilgili soruşturma başlattı.

  İlk patlama, dün saat 23.00 sıralarında Kemalpaşa Mahallesi Namık Kemal Caddesi Numara 2/C'deki PTT şubesinde meydana geldi. Çıkan ses sebebiyle paniğe kapılan halk, polis, sağlık ve itfaiye ekiplerine haber verdi. Şiddetli ses sebebiyle paniğe kapılan bir vatandaş da ambulansta tedavi edildi.

  Yapılan ilk incelemede patlamaya ses bombasının neden olduğu anlaşıldı. Polis, görgü tanıklarının ifadesine göre Dereyolu'na doğru kaçan iki kişiyi yakalamak için çalışma başlattı.

  İkinci patlama ise, saat 23.30 sıralarında Demirkapı Mahallesi'ndeki Bağcılar 100. Yıl Polis Merkezi'nin arka duvarında gerçekleşti. Atılan ses bombası büyük bir gürültüyle patladı. Polis merkezine çok sayıda ekip kaydırıldı. Bombanın etkisini artırmak için içerisine vida parçalarının konulduğu belirlendi. Görgü tanıkları olayların kimliği belirsiz kişilerce atılan ses bombalarından kaynaklandığını iddia etti.

  Polis olayla ilgili geniş çaplı araştırma başlatırken, iki saldırıyı da aynı kişilerin yapmış olabileceği ihtimali üzerinde duruyor.