Bademli Tart Tarifi resimli

'Damak Keyfi' forumunda Yasemin tarafından 10 Ara 2013 tarihinde açılan konu

 1. Bayanlar sizlere bugünkü tarifimizde harika nefis bir tart tarifi vermek istiyorum.Özellikle çocuklar bu tart tarifine bayılacaklar emin olabilirsiniz.Hemen tartımızın tarifine geçiyoruz.

  Önce malzemeleri sırlaıyalım daha sonra Tart tarifimize geçelim hemen ne dersiniz bayanlar?
  Bademli Tart İçin Gerekli Olan Malzemeler;

  İstediğiniz bir çeşit tart hamuru malzemesi
  100 gr. Tatlı badem içi
  100 gr. Galeta unu veya kurutulmuş ekmek içi
  5 Adet yumurta
  200 gr. Marmelat
  1 Kahve fincanı pudraşekeri
  1 Küçük paket margarin
  1 Tatlı kaşığı tarçın
  Bademli Tart tarifi;

  İlk önce İstediğiniz bir çeşit tart hamurunu hazırlayınız.Yağlanmış tart kalıbına hamuru döşeyip, bir tarafa bırakınız. Diğer tarafta yağın içerisine pudraşekerini koyup, biraz karıştırarak beyazlatınız.Beyazlattığınız yağa yumurta sarılarını birer birer kırıp, iyice yediriniz. Akları da ayrı ayrı koyunuz. Yumurta sarılarından sonra kabukları soyulmuş ve makineden geçirilmiş bademi, galeta ununu, tarçını koyup, hepsini iyice karıştırınız.

  Başka bir tarafta yumurta aklarına bir fiske tuz atıp, çarparak katı kar haline getiriniz.Sonra bademli için içerisine akları döküp, birbiriyle karışıncaya kadar 1-2 defa karıştırınız. (Fazla karıştırmayınız, ak sulanır ve kabarmaz.Tart kalıbınızdaki hamurun üzerine marmelatı döküp, çevre kadar yayınız.Hazırladığınız İçi marmelatın üzerine hamurun kalınlığında yayınız Kalıbı ısıtılmış fırına koyup, 30-40 dakika pişiriniz. Fırından alıp, soğutunuz. Kalıptan çıkarıp, servis tabağına koyup, servis yapabilirsiniz Afiyet olsun...

  [​IMG]
   
Yükleniyor...